reklama
 
 

Přes tisíc migrantů dostalo v Německu neoprávněně azyl. Ministr zavřel kvůli skandálu úřad v Brémách

23. 5. 2018 15:35
V dubnu vyšlo najevo, že bývalá vedoucí pobočky migračního úřadu udělila azyl neoprávněně nejméně 1200 žadatelům, aniž by tito lidé splnili podmínky.

Berlín - Německý ministr vnitra Horst Seehofer ve středu zakázal Spolkovému úřadu pro migraci a uprchlíky v Brémách, aby rozhodoval o žádostech o azyl. Bývalá vedoucí úřadu čelí obvinění, že zajistila neoprávněné udělení azylu zhruba 1200 žadatelům.

"Důvěra v kvalitu azylového řízení a integritu přijímacího centra v Brémách je masivně poškozená," uvedl Seehofer v prohlášení. Rozhodování převezmou okolní pobočky.

Interní šetření z poloviny května podle ministra vnitra ukázalo, že úřad v Brémách "vědomě porušoval zákonná ustanovení a služební předpisy".

V dubnu vyšlo najevo, že bývalá vedoucí pobočky migračního úřadu v letech 2013 až 2016 udělila azyl neoprávněně nejméně 1200 žadatelům, aniž by tito lidé splnili podmínky. Kromě této ženy policie obvinila z korupce ještě dalších pět osob včetně tlumočníka a advokátů.

Vedoucí spolkového úřadu Jutta Cordtová minulý týden oznámila, že úřad v Brémách prověří všechny kladně vyřízené žádosti od roku 2000. Celý proces má trvat tři měsíce. Dosavadní prověřování podle Cordtové ukázalo, že bude třeba zrušit 30 procent všech zkontrolovaných žádostí schválených v Brémách. V jiných pobočkách to je přitom v průměru 5,8 procenta.

Časopis Spiegel minulý týden informoval, že azyl v Brémách v rozporu s pravidly zřejmě dostali také lidé, které německé úřady považují za nebezpečné. Kromě lidí trestaných za závažné zločiny mezi nimi údajně byli i lidé podezřelí z napojení na teroristickou organizaci Islámský stát (IS).

autor: ČTK | 23. 5. 2018 15:35

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama