Německo přijme do dvou let přes 10 tisíc uprchlíků. Cílem kroku je omezit pašování lidí do země

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 4. 2018 22:54
Německo přijme v rámci přesidlovacího programu Evropské unie dalších 10 200 uprchlíků. Podle agentury DPA to oznámil ministr vnitra Horst Seehofer. Ještě letos by do Německa mělo přijít 4600 uprchlíků, dalších 5600 by je mělo následovat v příštím roce. Cílem chystaného kroku je podle Seehofera otevřít legální možnosti, jak se dostat do Německa, a vzít tak vítr z plachet pašerákům lidí. "Tyto (přesidlovací) programy mají ten smysl, abychom se vyhnuli nelegálním cestám, abychom se vyhnuli úmrtím na moři," vysvětlil. Podle DPA do Německa přijdou uprchlíci hlavně ze severní Afriky a Blízkého východu, především půjde o Syřany z uprchlických táborů v Turecku, Jordánsku a Libanonu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Sanders v průzkumu dále sílí, Bidenovi přebírá černošské voliče

Americký senátor Bernie Sanders si v průzkumu upevnil vedení v boji o prezidentskou nominaci Demokratické strany. Svému rivalovi Joe Bidenovi navíc přebírá černošské voliče, kteří dosud bývalého viceprezidenta upřednostňovali. Vyplývá to z průzkumu veřejného mínění společnosti Ipsos, jehož výsledky dnes zveřejnila agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
před 5 hodinami

Producent Weinstein skončil po odsuzujícím verdiktu v nemocnici

Bývalému filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi se cestou od soudu do vězení přitížilo a musel být převezen do nemocnice. Stalo se tak poté, co jej porota v pondělí uznala vinným ze sexuálního napadení a z lehčí formy znásilnění, za což mu hrozí až 29letý trest vězení. Dnes o tom informovala agentura Reuters.

Zdroj: ČTK
Další zprávy