Německo přijme do dvou let přes 10 tisíc uprchlíků. Cílem kroku je omezit pašování lidí do země

ČTK ČTK
Aktualizováno 19. 4. 2018 22:54
Německo přijme v rámci přesidlovacího programu Evropské unie dalších 10 200 uprchlíků. Podle agentury DPA to oznámil ministr vnitra Horst Seehofer. Ještě letos by do Německa mělo přijít 4600 uprchlíků, dalších 5600 by je mělo následovat v příštím roce. Cílem chystaného kroku je podle Seehofera otevřít legální možnosti, jak se dostat do Německa, a vzít tak vítr z plachet pašerákům lidí. "Tyto (přesidlovací) programy mají ten smysl, abychom se vyhnuli nelegálním cestám, abychom se vyhnuli úmrtím na moři," vysvětlil. Podle DPA do Německa přijdou uprchlíci hlavně ze severní Afriky a Blízkého východu, především půjde o Syřany z uprchlických táborů v Turecku, Jordánsku a Libanonu.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 3 hodinami

Obránce Jeřábek dal v KHL dva góly a byl strůjcem výhry Podolsku

Jakub Jeřábek se po dvou letech opět zapsal v Kontinentální hokejové lize mezi střelce. Obránce, který se v létě vrátil ze zámoří do Viťazu Podolsk, se v domácím utkání s Čerepovcem trefil hned dvakrát, připsal si i asistenci a velkou měrou se podílel na výhře 4:1. Na jediný gól poražených přihrál další český bek Libor Šulák.

Brankář Marek Langhamer dlouho držel čisté konto a naději Chabarovsku na vítězství v Minsku, ale tři vteřiny před koncem prodloužení mu vstřelil jediný gól zápasu Kanaďan Marc-Andre Gragnani. Český brankář předtím zneškodnil 17 střel domácích hráčů.

před 4 hodinami

Americká centrální banka snížila základní úrok o čtvrt procenta

Americká centrální banka (Fed) dnes podle očekávání snížila svou základní úrokovou sazbu o čtvrt procentního bodu do rozpětí 1,75 až 2,00 procenta. Snaží se tak podpořit ekonomiku Spojených států, která se potýká s negativními důsledky slabšího globálního hospodářského růstu a obchodní války mezi Washingtonem a Pekingem.

Další zprávy