Podle Mayové tím byl splněn požadavek poslanců, kteří napoprvé nepodpořili brexitovou dohodu a v dnešním hlasování v Dolní sněmovně díky tomu mohou změnit názor.
Vůdce opozice Jeremy Corbyn však jednání označil za neúspěch a smlouvu podpořit nehodlá.
Podle Mayové se obě strany shodly na "právně závazném" dodatku, podle něhož bude Brusel i Londýn pracovat na "alternativních ujednáních", jež mají zabránit, aby pojistka musela na konci přechodného období v prosinci 2020 vstoupit v platnost.
Opatření, která mají zabránit vzniku tvrdé hranice mezi Irskem a britským Severním Irskem, vadí zejména části britských konzervativců.
Dojednaný dodatek podle Junckera nijak nemění dříve dohodnutý text.
"Naše dohoda poskytuje smysluplná vyjasnění a právně závazné záruky k brexitové dohodě a pojistce," řekl šéf Evropské komise na společné tiskové konferenci s Mayovou.
Podle prvních ohlasů z Británie však dojednaná opatření dohodu, kterou v prosinci parlament drtivě odmítl, nijak zásadně neupravují.
Podle vůdce opozičních labouristů Jeremyho Corbyna skončilo jednání Mayové ve Štrasburku neúspěchem a Dolní sněmovna by měla v dnešním hlasování brexitovou dohodu odmítnout.