Povodně v Kalifornii udělaly ze dvou městeček ostrovy, pod vodou je 2000 budov

ČTK ČTK
28. 2. 2019 20:03
Severní část amerického státu Kalifornie sužují po několikadenním intenzivním dešti záplavy, rozvodněná řeka Russian River se vylila z břehů a odřízla od světa pětitisícové městečko Guerneville. Pod vodou je přes 2000 budov a tisíce lidí se musely evakuovat, uvedla agentura AP.
Pětitisícové městečko Guerneville v severní Kalifornii rozvodněná řeka Russian River odřízla od světa.
Pětitisícové městečko Guerneville v severní Kalifornii rozvodněná řeka Russian River odřízla od světa. | Foto: ČTK

"Z Guerneville je teď ostrov. Všechny příjezdové cesty jsou zaplavené a nesjízdné," varovala policie z okresu Sonoma na sociálních sítích. Hladina řeky Russian River vystoupala až k hranici 14 metrů, na které kulminovala. Tato úroveň hladiny je největší za posledních 25 let.

Odříznuto od světa je kvůli vodě nejen Guerneville, ale také sousední obec Monte Rio. Na některých zaplavených místech je voda hluboká až 2,5 metru.

Vedle deště přinesly bouřky minulých dnů do některých oblastí Kalifornie i přívaly sněhu. Týká se to zejména pohoří Sierra Nevada, kde jsou kvůli několikametrovým závějím zcela uzavřené některé silnice i dálniční tahy, napsala agentura DPA.

 

Právě se děje

před 12 minutami

Portugalský prezident de Sousa podle odhadů obhájil mandát

Portugalský prezident Marcelo Rebelo de Sousa podle odhadů obhájil mandát, hned v prvním kole dnešních voleb se mu podařilo získat přes polovinu hlasů. S odkazem na projekci veřejnoprávní televize RTP o tom informují tiskové agentury.

De Sousa, který je zástupcem pravého středu, si podle odhadů zajistil 57 až 62 procent odevzdaných hlasovacích lístků. V čele Portugalska tak bude dalších pět let.

Další zprávy