Potvrzeno: Clintonová vyhrála těsné primárky demokratů v Kentucky

ČTK ČTK
Aktualizováno 26. 5. 2016 21:25
Demokratické prezidentské primárky ve státě Kentucky ze 17. 5. vyhrála Hillary Clintonová, která svého soupeře Bernieho Sanderse porazila o necelých dva tisíce hlasů. Oznámily to dnes místní úřady. Sanders po volbách požádal o prověrku volebních výsledků. Výsledek dnes uznal. V Kentucky se Sanders s Clintonovou utkali o 60 delegátů. Pět z nich byli takzvaní superdelegáti, kteří mohou podpořit kohokoli nehledě na výsledek hlasování. Ze zbývajících 55 delegátů oba shodně získali po 27, posledního delegáta získá Clintonová, která ve 28. okrsku vyhrála o 500 hlasů. Rozdíl mezi hlasy odevzdanými Clintonové a Sandersovi byl podle dnešních volebních statistik 1911 hlasů.
Bernie Sanders a Hillary Clintonová
Bernie Sanders a Hillary Clintonová | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 14 minutami

Dálnici D4 směrem na Prahu uzavřely dvě dopravní nehody

Kvůli dvěma na sobě nezávislým nehodám mezi Příbramí a Dobříší je uzavřena dálnice D4 ve směru na Prahu. Policie odklání dopravu na sjezdu číslo 41 u Dubence, zpět na dálnici se auta vrací na exitu 32. Objízdná trasa vede po souběžné silnici přes obec Obořiště.

Při nehodách se nikdo nezranil, řekla příbramská policejní mluvčí Monika Schindlová. K haváriím došlo na 34. kilometru kolem 05:30. Podle mluvčí do sebe při jedné jedné z nehod narazila tři auta, při druhé dva vozy. Příčinu havárií policisté vyšetřují.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

V Novém Jižním Walesu se zřítil hasící letoun s třemi lidmi na palubě

Australské úřady pátrají po hasícím letounu, který se zřítil, když kropil lesní požár v Novém Jižním Walesu v oblasti Snowy Monaro. Na palubě stroje byli podle úřadů tři lidé, informovala agentura AP. Letoun hledají helikoptéry. Další podrobnosti k nehodě zatím úřady neoznámily.

Ve čtvrtek bylo zároveň kvůli zuřícím lesním požárům uzavřeno letiště v Canbeře. Plameny se v oblasti rozhořely ve středu ráno a silný vítr a teplo situaci zhoršily. Dopravní policie na Twitteru napsala, že požár postupuje rychle a v oblasti bylo uzavřeno několik silnic. Místním pak policie doporučila se regionu vyhnout. Úřady také vyzvaly obyvatele australského hlavního města, aby se schovali do bezpečí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy