Posádku českého letadla napadli cestující, vášně uklidnila až policie

ČTK ČTK
16. 10. 2015 7:07
Posádka české společnosti Travel Service se stala terčem nespokojených cestujících. Ti před letem z Tel Avivu do Paříže palubní personál napadli a nadávali mu. Vášně na letišti musela uklidnit až policie. Cestujícím se nelíbilo, že mají letět s Čechy.
Letadlo společnosti Travel Service.
Letadlo společnosti Travel Service. | Foto: Travel service

Tel Aviv - Posádka české letecké společnosti Travel Service na čtvrtečním charterovém letu z Ben Gurionova letiště v Tel Avivu do Paříže se stala terčem nespokojených izraelských cestujících.

V noci na pátek o tom informoval portál ynetnews.com s tím, že český palubní personál sdělil, že mu bylo nadáváno a že ho cestující napadli. Vášně na letišti musela uklidnit policie.

"Zaplatil jsem, abych letěl s izraelskou společností, a ne s Čechy," citoval server jistého pasažéra jménem Jossi. "Cítím se v bezpečí jen s izraelskou leteckou společností," dodal.

Situaci uklidnila až policie

Let do Paříže si od českých aerolinek pronajala izraelská letecká společnost Arkia, jejíž dva stevardi byli na palubě českého stroje. Ani to ale některé cestující neuklidnilo. Situace se normalizovala až po příjezdu policie, i tak se ale ne všichni cestující rozhodli do letadla nastoupit. Let měl nakonec asi hodinové zpoždění.

Pasažérka se jménem Daniela uvedla, že kvůli českým aerolinkám nastalo na letišti mezi cestujícími veliké pozdvižení. "Byl tam jeden agresivní pasažér, který incident rozdmýchal," dodala.

Společnost Arkia v prohlášení uvedla, že ji přehnaná reakce některých cestujících šokovala. Uvedla také, že Travel Service patří k největším a nejspolehlivějším aerolinkám v Evropě a že česká firma svá letadla pronajímá několika izraelským společnostem.

 

Právě se děje

Další zprávy