Demonstrantky s červenými kartami se sešly před budovou parlamentu a skandovaly "Máme toho dost". Podle polských médií se podobná shromáždění uskutečnila v řadě dalších měst.
Protestní akce mají pokračovat i v pondělí, kdy některé Polky chtějí přerušit práci.
Počátkem měsíce pod tlakem polských žen vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) Jaroslawa Kaczyńského ustoupila od návrhu na zpřísnění protipotratového zákona, ačkoli ho původně podpořila. Spor je považován za první výrazný neúspěch PiS v domácí politice od loňského volebního vítězství.
Kaczyński nicméně později řekl, že ke změně stávajících předpisů o potratech by nakonec dojít mohlo. Jeho slova protesty oživila.
"Budeme usilovat o to, aby i případy velmi obtížných těhotenství, kdy je dítě odsouzeno k smrti, je silně postižené, přece jen končily porodem, aby dítě mohlo být pokřtěno, pohřbeno, aby mělo jméno. Chceme, aby to bylo možné vzhledem k reálné pomoci, která bude poskytována i z veřejných prostředků. Samozřejmě mluvíme jen o případech těch rizikových těhotenství, kdy není ohrožen život a zdraví matky," řekl Kaczyński polské tiskové agentuře PAP.
Současný zákon o interrupcích platí v silně katolickém Polsku od roku 1993 a v Evropě patří mezi nejrestriktivnější. Umožňuje umělé přerušení těhotenství ve třech případech: když je ohrožen život nebo zdraví matky, jestliže vyšetření odhalí nevratné poškození plodu, anebo když je otěhotnění důsledkem znásilnění nebo incestu.