reklama
 
 

Policie zatkla další podezřelé z masakru v Srebrenici

29. 10. 2009 17:32
Policie zatkla další tři obviněné z masakru ve Srebrenici.

Praha - Bosenská policie pozatýkala tři bývalé policisty, kteří se pravděpodobně podíleli na masakru Muslimů ve Srebrenici v roce 1995.

"Byli příslušníky sil bosenskosrbského ministerstva vnitra. Zadrženi byli na základě příkazu prokuratury kvůli podezření z genocidy v souvislosti s masakrem ve Srebrenici," ocitovala agentura Reuters mluvčího prokuratury.

Oblast Srebrenica se nachází na východě Bosny a stala se útočištěm pro Muslimy v době války v Jugoslávii, kdy ji OSN označila za chráněnou oblast.

V červenci 1995 se ale i přesto stala terčem útoku bosenskosrbského generála Ratka Mladiče a jeho vojska. Mladičovi vojáci v Srebrenici zabili přibližně osm tisíc mužů a chlapců.

Mezinárodní trestní tribunál pro bývalou Jugoslávii už za masakr ve Srebrenici poslal do vězení sedm obviněných bosenských Srbů. Generála Ratka Mladiče, který srebrenické akci velel, se ale policii stále ještě nepodařilo zadržet.

Z genocidy, zločinů proti lidskosti a výlečných zločinů je obviněn také bývalý bosenskosrbský velitel Radovan Karadžič. Měl jako vrchní velitel vést etnické čistky v Bosně za účelem vyvraždění všech bosenských Muslimů.

Proces s Karadžičem byl zahájen tento týden v Haagu. Soudní líčení trvalo ale krátce, neboť se obviněný k soudu odmítl dostavit.

 

autor: hp | 29. 10. 2009 17:32

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama