Policie zadržela v JAR ženu, která chtěla Krejčířovi do vězení propašovat mobil

ČTK ČTK
26. 10. 2015 10:00
Policie v neděli zadržela pětačtyřicetiletou realitní makléřku, která se pokusila Čechovi Radovanu Krejčířovi propašovat do vězení v podrážce boty mobilní telefon, píší jihoafrická média. Ve věznici Zonderwater nedaleko Pretorie ho navštívila pod záminkou rozhovoru o prodeji jeho nemovitostí v luxusní johannesburské čtvrti Bedfordview. "Uvedla, že jí někdo dal pro Krejčíře jídlo a staré běžecké boty, " řekl mluvčí policie Solomon Makgale. Na telefon vězeňská služba přišla díky tomu, že ještě během ženiny návštěvy začal vyzvánět. Krejčíř, který plánoval již několik útěků z vězení, byl v srpnu uznán vinným z únosu, pokusu o vraždu a pokusu o přechovávání drog. Trest se má dozvědět ve středu.
Radovan Krejčíř
Radovan Krejčíř | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 2 hodinami

Merkelová a Biden vyzvali Rusko, aby stáhlo vojáky od ukrajinských hranic

Německá kancléřka Angela Merkelová a americký prezident Joe Biden ve středu vyzvali Rusko, aby stáhlo své vojáky od ukrajinských hranic a snížilo tak napětí v regionu. Uvedl to mluvčí německé vlády. Americký ministr obrany Lloyd Austin uvedl, že Spojené státy chtějí nadále Ukrajině poskytovat materiální pomoc, píše agentura Reuters.

Vyhrocenou situaci mezi Ruskem a Ukrajinou ve středu Biden a Merkelová probrali při telefonickém hovoru. "Kancléřka a prezident se shodli, že by Rusko mělo snížit počty armádních sil, aby situaci uklidnilo," uvedl mluvčí německého kabinetu Steffen Seibert.

Rusko na východě Ukrajiny v oblastech ovládaných proruskými separatisty a na Krymu v poslední době shromáždilo velké armádní síly. Kyjev varuje, že soustřeďování ruských vojsk u hranic s Ukrajinou znamená riziko ruské ozbrojené agrese, Moskva se však brání, že jen chrání svou bezpečnost. Při obnovených bojích zemřelo podle ukrajinské strany několik vojáků.

Austin, který je společně se šéfem americké diplomacie Antonym Blinkenem v Bruselu, dnes na tiskové konferenci prohlásil, že Washington je připraven Ukrajině pomoci se bránit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy