Policie rozbila síť pašeráků uprchlíků. Osm převaděčů dostalo přes hranice minimálně 200 lidí

ČTK ČTK
25. 7. 2016 15:25
Rakouské a maďarské úřady ve spolupráci s Europolem odhalily převaděčskou síť, která pašovala migranty přes hranice. Oznámil to v pondělí evropský policejní úřad Europol. Jejich trasy vedly v některých případech také přes Slovensko. Při akci proti pašerácké síti bylo minulý čtvrtek zatčeno osm lidí. Skupinu převaděčů podle Europolu tvořilo celkem 25 Rusů. Klíčový člověk najímal v Rakousku řidiče a posílal je do Maďarska, kde další členové skupiny prodávali své služby mezi migranty v uprchlických táborech. Skupina do Rakouska či Německa zřejmě přepravila nejméně dvě stovky lidí. Za cestu do Rakouska žádala okolo 300 eur za osobu, za odvoz do Německa mezi 700 a 800 eury.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 29 minutami

Skokani budou mít po MS jen tři závody, vítězem SP je Granerud

Norský skokan na lyžích Halvor Egner Granerud se stal s předstihem celkovým vítězem Světového poháru. Mezinárodní lyžařská federace FIS dnes oznámila, že po mistrovství světa se uskuteční jen tři individuální závody v Planici, v nichž už Graneruda nemůže nikdo předstihnout.

Kvůli pandemii koronaviru byly zrušeny čtyři březnové závody SP v Norsku. FIS nakonec nenašla náhradní hostitele, pouze přidala ještě jeden závod k závěrečným dvěma v Planici. Finále seriálu se uskuteční na mamutím můstku ve Slovinsku od 25. do 28. března.

před 1 hodinou

Karlovarský festival se kvůli pandemii přesouvá na srpen

Letošní 55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary se uskuteční od 20. do 28. srpna. Z tradičního termínu na přelomu června a července jej pořadatelé přesunuli kvůli pandemii koronaviru. "Posun o sedm týdnů nám nabídne lepší možnost uspořádat tuto kulturní akci tak, aby svým rozsahem byla co nejbližší podobě, na jakou jsou naši návštěvníci zvyklí," vysvětlují.

"Doufáme, že v průběhu následujících měsíců dojde k významnému rozšíření vakcinace a díky tomu zvládnutí pandemické situace tak, aby bylo možné uspořádat karlovarský festival v maximálně bezpečné formě. Jsme pochopitelně připraveni dodržet všechna platná opatření," doplňuje Jiří Bartoška, prezident festivalu. Ten loni nahradila čtyřdenní přehlídka filmů v kinech, zamýšlený podzimní překlenovací přehlídka se navzdory plánům neuskutečnila.

Zdroj: ČTK
Další zprávy