Policie pátrá po příčinách nehody autobusu na Madeiře, podle svědků selhaly brzdy

ČTK ČTK
19. 4. 2019 14:08
Příčiny středeční tragické nehody autobusu na Madeiře se stále ještě vyšetřují, podle svědků události však mohlo jít o selhání brzd, napsala dnes agentura DPA. Neštěstí si vyžádalo 29 obětí na životech, zřejmě většinou německých turistů, a dalších 27 lidí utrpělo zranění, z nichž 16 je stále v nemocnici.
Nehoda autobusu na Madeiře.
Nehoda autobusu na Madeiře. | Foto: Reuters

Autobus havaroval vpodvečer u obce Caniço, kde turisté v hotelu Quinta Splendida trávili velikonoční dovolenou. Lidé byli na cestě do hlavního města ostrova Funchal, kde je čekala slavnostní večeře.

Řidič autobusu v zatáčce v kopcovitém terénu zřejmě ztratil kontrolu nad vozidlem, které vyjelo ze silnice a ve svahu se převrátilo na jeden z domů.

Úřady dnes pokračují ve vyšetřování události a v identifikaci obětí, napsala DPA. Podle svědků by za tragédií mohlo být selhání brzd vozidla. Autobus jel stále rychleji, zatímco řidič se zoufale snažil zastavit, vypověděli v portugalské televizi. Autobus při nehodě narazil do betonové zdi, na níž zanechal šrámy.

Koordinátor lékařské záchranné služby António Coelho médiím řekl, že z autobusu při havárii vypadli téměř všichni cestující. "Jenom pět lidí, mezi nimi řidič, bylo v autobusu při příjezdu záchranářů. Všichni ostatní byli mimo něj," uvedl Coelho. Zřejmě neměli zapnuté bezpečnostní pásy, dodal.

Místo nehody.
Místo nehody. | Foto: Reuters

Ředitel nemocnice ve Funchalu podle internetového listu Observador sdělil, že hospitalizováno je stále 16 zraněných - 14 Němců a dva Portugalci. Žádný z nich není v ohrožení života, i když dva lidé zůstávají na jednotce intenzivní péče. Mezi zraněnými jsou řidič a průvodce, oba Portugalci. Řidič zatím nemohl být vyslechnut.

Původně bylo do nemocnice převezeno 28 zraněných, z toho 26 Němců. Jeden člověk - podle všeho jedna německá turistka - následně zemřel.

Video: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Polská PiS žádá přepočítání hlasů senátních v šesti obvodech, kde její kandidáti neuspěli

Polská vládní strana Právo a spravedlnost (PiS) v pondělí požádala polský nejvyšší soud o přepočítání hlasů v několika volebních obvodech, kde předminulou neděli neuspěli její kandidáti na senátory poměrně malým rozdílem hlasů. PiS podle televize TVN 24 zatím požádala o přepočítání hlasů v šesti obvodech, kde údajně byla jako neplatná vyřazena část hlasů. V Polsku o půlnoci vyprší čas na námitky stran vůči volbám. PiS si v parlamentních volbách 13. října udržela většinu v dolní komoře parlamentu, Sejmu, ale přišla o většinu právě v senátu, což jí může komplikovat další vládnutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy