Podívejte se: jedna z posledních cest Discovery

Podívejte se: jedna z posledních cest Discovery
Kompletní posádka Discovery
Astronauti se loučí
Čeká je náročná cesta
Posílají se poslední pozdravy rodinám
Foto: Reuters
5. 4. 2010 15:09

Mys Canaveral - Raketoplán Discovery dnes odstartoval na jednu z posledních servisních misí, trojice dosud užívaných letounů čekají poslední 3 lety. Vesmírnou dopravu by v příštích letech měly zajišťovat soukromé společnosti, čerpat mohou granty od NASA.

 

Právě se děje

před 36 minutami

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června, oznámila šéfka Sejmu

Volby polského prezidenta se uskuteční 28. června a případné druhé kolo o dva týdny později 12. července. Očekávaný termín voleb dnes oficiálně oznámila předsedkyně Sejmu, dolní komory polského parlamentu, Elžbieta Witeková.

Oznámené datum voleb chtěla vládnoucí strana Právo a spravedlnost (PiS). Její předseda Jaroslaw Kaczyński minulý týden rezolutně prohlásil, že volby budou nejpozději 28. června navzdory veškerým snahám opozice je překazit. Pohrozil přitom využitím "všech prostředků, jež má stát k dispozici".

Volby prezidenta byly původně vypsané na 10. května a PiS jejich konání chtěla prosadit za každou cenu i přes epidemii covidu-19. Umožnit to měl zákon o korespondenčním hlasování, jehož schválení ale zdržel Senát, v němž má většinu opozice. Proto se volby nekonaly ani do konce května.

Zdroj: ČTK
Další zprávy