V Británii pomáhá se sněhem armáda, Irové doporučují "zimní spánek". Tato místa v Evropě trápí mrazy

Zahraničí ČTK Zahraničí , ČTK
3. 3. 2018 7:42
Řada evropských států nadále bojuje s teplotami pod nulou a se sněhovými bouřemi. Situace je v současné chvíli kritická hlavně ve Velké Británii a Irsku. Některá jindy vytížená letiště jsou zčásti mimo provoz, kolabuje i automobilová doprava. Podobnou situací si v minulých dnech prošli lidé i ve Francii, Švýcarsku nebo Itálii.
Evropu zasáhly netradičně silné mrazy.
Evropu zasáhly netradičně silné mrazy. | Foto: ČTK
Londýn bojuje s extrémně mrazivým počasím.
Londýn bojuje s extrémně mrazivým počasím. | Foto: ČTK

Velká Británie

Mrazy a sníh už od pondělí komplikují každodenní život lidí ve Velké Británii. Bouře ochromily dopravu, řada silnic po celé zemi je uzavřená. Navíc by podle serveru The Independent mohlo v pátek v některých částech Británie napadnout až 50 centimetrů sněhu. 

Kromě mrazivého počasí z východu, kterému se přezdívá Beast from the East (Bestie z Východu), se musí Británie potýkat také s bouří Emma. Ta pro změnu přichází z jihu. Podle meteorologů je aktuální zimní počasí na Britských ostrovech nejhorší za posledních 30 let.

Kvůli sněhovým bouřím nadále platí oranžový stupeň varování (druhý na třístupňové škále) ve středním a východním Skotsku, jihozápadní Anglii a Walesu. Zavřené jsou některé školy, knihovny nebo soudní budovy.

 

Právě se děje

Další zprávy