Pobřeží v Anglii zavalila tajemná chemická mlha. Přes 130 lidí skončilo v nemocnici

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
28. 8. 2017 11:41
Britští záchranáři v neděli evakuovali návštěvníky pláže na jihovýchodě Anglie. Lidé měli dýchací problémy, pálily je oči a zvraceli. Za vše mohla tajemná chemická mlha, jejíž příčina ale zatím není známa. Podle britského serveru BBC skončilo 130 lidí v nemocnici, podle stanice Sky News je ošetřených přes 150. Policie uvedla, že mlha dorazila na pobřeží Východního Sussexu od moře. Svědci uvedli, že opar se za slunečného dne objevil znenadání a byl silně cítit chlorem. Podle záchranářů ale zdravotní potíže, které lidé na pláži utrpěli, nejsou závažné. Policie doporučila lidem žijícím na pobřeží nechat zavřená okna.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 4 hodinami

Seemanová překonala český rekord i na kraulové čtyřstovce

Plavkyně Barbora Seemanová překonala v Taškentu další český rekord. Po čtvrteční kraulové dvoustovce posunula nejlepší čas i na dvojnásobné trati. Časem 4:08,89 vylepšila svůj předchozí rekordní zápis z loňského mistrovství světa v Kwangdžu o 84 setin sekundy.

"Čtyřstovka se mi stejně jako včera dvoustovka jela skvěle. Cítila jsem silný záběr, což je pro mě hodně důležité. I když je to čtyřstovka, která vždycky bolí, tak jsem se snažila ke konci do toho ještě kopnout, ale abych nevytuhla, což se ale pochopitelně trochu stalo," popsala rekordní závod dvacetiletá Seemanová v tiskové zprávě.

"Opět skvělý výsledek, vylepšený osobní rekord, český rekord, no prostě paráda. Stále ale cílíme na olympijský A-limit, který Báře stále uniká. Na druhou stranu se zlepšuje a uvidíme, co se stane na jaře," uvedla trenérka Petra Škábová.

Na vynikající časy z International Swimming League v Budapešti navázala v Taškentu Simona Kubová. Po náročném programu posledních týdnů dokázala na 100 metrů znak zaplavat čas 1:00,03 a zopakovat olympijský A-limit. Ten už má splněný od loňského jara.

Zdroj: ČTK
Další zprávy