Na dálnici v Anglii se srazily dva kamiony a minibus. Nehodu nepřežilo osm lidí

ČTK ČTK
26. 8. 2017 14:24
Osm lidí přišlo o život a čtyři další se zranili poté, co se v sobotu ráno dva kamiony a minibus srazily na dálnici M1, jednom z hlavních silničních tahů mezi severem a jihem Anglie. Oznámila to agentura Reuters s tím, že se nehoda stala asi 80 kilometrů severozápadně od Londýna. Policie zatkla dva muže kvůli podezření, že nebezpečnou jízdou způsobili smrt. Oba jsou ve vazbě.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: REUTERS/Suzanne Plunkett
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Barcelona kvůli pandemii odložila prezidentské volby

FC Barcelona musela kvůli koronavirové pandemii odložit volby nového prezidenta, jež měly být 24. ledna. V termínu se nemohou uskutečnit kvůli v současnosti platnému omezení pohybu osob v Katalánsku.

Barcelona proto požádala vládu autonomního společenství, aby se mohly volby uskutečnit poštou. Katalánská vláda tuto možnost prověřuje. Nový termín voleb nebyl určen.

Jeden z nejslavnějších klubů světa je bez řádného prezidenta od konce října loňského roku, kdy odstoupil Josep Bartomeu. Barcelonu vede jako prozatímní šéf Carles Tusquets, jenž se voleb účastnit nebude.

Kandidáty na prezidentskou funkci jsou Joan Laporta, Víctor Font a Toni Freixa. Za favorita je považován bývalý šéf Barcelony z let 2003-2010 Laporta, který slíbil, že udělá maximum pro udržení klubové ikony Lionela Messiho, jemuž v červnu vyprší smlouva.

Zdroj: ČTK
Další zprávy