Pentagon měl plán. Na vytvoření gay bomby

rst
13. 6. 2007 11:50
Bomba měla měnit chování nepřítele pomocí afrodiziaka
Americká armáda by "gay bombu" mohla využívat například při paralyzování vojenských jednotek na severokorejském území (ilustrační foto, na snímku cvičení severokorejských vojáků)
Americká armáda by "gay bombu" mohla využívat například při paralyzování vojenských jednotek na severokorejském území (ilustrační foto, na snímku cvičení severokorejských vojáků) | Foto: REUTERS / Reinhard Krause

Los Angeles - Vzpomínáte si na scénku britské komediální skupiny Monty Python, ve které spojenci za války vymyslí vtip, který předčítají Němcům v zákopech, a ti potom umírají smíchy?

Podobnou nekonvenční zbraň nedávno chtěla vytvořit také americká armáda.

Jistí vojenští experti se rozhodli vyvinout speciální chemikálii, která by nepřátelské vojsko přiměla více přemýšlet o fyzických atributech svých spolubojovníků ve zbrani než o možné hrozbě z řad nepřítele.

Bomba za 7,5 milionu dolarů

I když to na první pohled vypadá jako vtip, vznik tzv. "gay bomby" není výmyslem žádné komediální skupiny. Britský deník Guardian se dnes odvolává na zjištění texaské organizace Sunshine Project, která se angažuje v boji proti vývoji chemických a biologických zbraní.

Skupina se na základě zákona o svobodném přístupu k informacím dostala k materiálům, které existenci takového projektu potvrzují. Šlo v něm o to vytvářet pro vojenské účely chemikálie, které nezpůsobí smrt nepřítele, ale pouze jej nějakým způsobem paralyzují.

"Jeden z takových ohavných, ale nikoli smrtících, příkladů chemikálie by mohlo být silné afrodiziakum, zejména pokud by podněcovalo homosexuální chování," uvádí se v návrhu Wrightovy laboratoře amerických vzdušných sil v Daytonu ve státě Ohio.

Návrh se v roce 2000 objevil v informačních materiálech americké armády a o dva roky později byl předložen Národní akademii věd. Náklady na vývoj zbraně byly poté vyčísleny na 7,5 milionu dolarů (asi 150 milionů korun).

Pentagon potvrdil, že americká armáda měla v plánu vyvíjet alternativní chemické zbraně
Pentagon potvrdil, že americká armáda měla v plánu vyvíjet alternativní chemické zbraně | Foto: Reuters

Pentagon: Vyvíjíme alternativní zbraně

Pentagon nepopírá, že se touto myšlenkou skutečně zaobíral: "Ministerstvo obrany se dlouhodobě věnuje výzkumu a vývoji zbraní, které nezpůsobují smrt a které mohou podpořit naše muže a ženy v uniformě."

ČTĚTE VÍCE: Neporazitelný Bojovník budoucnosti přichází

Aaron Belkin, ředitel centra Michaela Palma na Kalifornské univerzitě, které se zabývá otázkou homosexuality v armádě, ale nad projektem nevěřícně kroutí hlavou.

"Myšlenka, že můžete kohokoli přimět nějakým sprejem ke změně sexuálního chování, je absurdní," uvedl Belkin pro deník Guardian.

 

Právě se děje

Další zprávy