Těsně po skončení střelby je slyšet zvuk zasaženého dronu, který padá a vybuchuje několik desítek metrů od policistů. K zásahu mělo dojít u mrakodrapu 101 Tower, který leží v širším centru ukrajinské metropole.
Po pondělních útocích sebevražednými drony zemřeli podle ukrajinských úřadů v metropoli tři lidé. Na Kyjev letělo ráno 28 dronů, napsal starosta města Vitalij Kličko. Podle Klička ukrajinské ozbrojené síly většinu těchto strojů sestřelily a centrem města otřáslo pět výbuchů.
"Z obytné budovy v centru Kyjeva, kterou zasáhl ruský dron, vytáhli těla tří mrtvých civilistů," napsal později Kličko. "Je mezi nimi mladý pár - muž a jeho žena, kteří čekali dítě. Žena byla v šestém měsíci těhotenství," uvedl starosta.
Rusové používají k útočným akcím zejména drony Šáhid-136. Do trupu lze umístit velkou výbušninu o hmotnosti 40 až 50 kg. Drony se navádějí pomocí souřadnic GPS. Jejich rychlost se pohybuje kolem 180 km/h a mohou létat ve velmi malé výšce až do vzdálenosti 1000 km (maximálně 2000 km). Díky tomu jsou obtížně zjistitelné radarem.
Bezpilotní stroje navíc mohou být vypáleny po pěti v salvách z odpalovacích zařízení namontovaných na nákladních automobilech. Pokud je tedy jeden z dronů zničen, ostatní mohou proletět a dosáhnout svého cíle. Pro Ukrajince to podle agentury Reuters znamená výzvu, aby posílili svou protileteckou ochranu. Zkoušejí na drony střílet i z ručních zbraní, jak se stalo i ve výše zmíněném případu, nepodaří se ale zneškodnit všechny.