Osmačtyřicetiletý násilník ve střední Francii zastřelil tři četníky, jednoho zranil

ČTK ČTK
Aktualizováno 23. 12. 2020 10:08
Násilník ve střední Francii v noci na středu zabil tři četníky a jednoho vážně zranil, informovala s odvoláním na prokuraturu agentura AFP. Četníci zasahovali na samotě u obce Saint-Just v departementu Puy-de-Dôme kvůli ohlášení domácího násilí. Po několikahodinovém pátrání byl muž nalezen mrtev, informoval bez dalších podrobností francouzský ministr vnitra Gérald Darmanin. 
Policisté v ulicích Štrasburku.
Policisté v ulicích Štrasburku. | Foto: Reuters

Krátce po středeční půlnoci se policisté vydali k domu, kde se ukryla ohrožovaná žena. Osmačtyřicetiletý muž jednoho z nich zastřelil a druhého zranil. Následně svůj dům zapálil a znovu začal střílet na příslušníky bezpečnostních složek, přičemž zemřeli další dva lidé.

Žena je podle informací agentury Reuters v pořádku; před svým partnerem utekla na střechu domu, odkud se ji podařilo dostat do bezpečí, a nyní poskytuje výpověď, která by měla osvětlit, co přesně se v domě odehrálo. Na místě zasahovali hasiči, kteří dostali pod kontrolu požár domu.

Na místě podle zdroje blízkého vyšetřování zasahovalo nejméně sedm příslušníků elitních vojenských jednotek GIGN specializovaných na terorismus, které spadají pod četnictvo. Pachatel byl podle AFP bezpečnostním složkám známý pro dřívější problémy související s péčí o dítě.

S výjimkou teroristických činů je násilí spáchané s pomocí střelných zbraní proti příslušníkům bezpečnostních sil ve Francii relativně vzácné. V květnu střílel zuřící muž z pušky na četníky v Saint-Christoly-Médoc v departementu Gironde a jednoho z nich lehce zranil.

 

Právě se děje

Další zprávy