Verdikt přiznal vyšetřovatelům právo vynutit si předložení daňových přiznání od firmy Mazars LLP, která Trumpovi dlouhodobě vede účetnictví. Pro prezidenta jde o nejnovější dílčí porážku v jeho úsilí o uchování svých finančních záležitostí v tajnosti.
Vzhledem k tomu, že republikánský prezident se nejspíš proti rozhodnutí newyorského soudu znovu odvolá, bude se věcí zabývat Nejvyšší soud USA, v němž mají konzervativní soudci většinu. Dva z nich přitom jmenoval právě Trump.
Aféra z let 2006 a 2007 týkající se nynějšího prezidenta a pornohvězdy Stormy Daniels a modelky Karen McDougalové poznamenala podstatou část Trumpova působení v Bílém domě.
Prezident nemanželské poměry popírá, přestože jeho tehdejší právník Michael Cohen oběma ženám ve volebním roce 2016 vyplatil vysoké částky - Stormy Daniels dostala 130 tisíc dolarů (tři miliony korun), McDougalová ještě o 20 tisíc dolarů víc. Podle Trumpa ovšem Cohen jednal o vlastní vůli.
Demokratická opozice Trumpa viní, že porušil pravidla financování volební kampaně, protože částky vyplatil s cílem zvýšit své šance na volební úspěch. V takovém případě ale měly být transparentně deklarovány jako volební výdaj, což se nestalo. Důkaz by podle demokratických politiků měl být obsažen v Trumpových daňových přiznáních.
Trump svá daňová přiznání dlouhodobě odmítá zveřejnit, přestože od dob Richarda Nixona to udělali všichni prezidenti USA.