Od Kuby se k Floridě přesouvá tropická bouře Phillipe. Přinese vydatný déšť

ČTK ČTK
29. 10. 2017 6:45
Tlaková níže, která se vytvořila v sobotu nedaleko Kuby, se změnila na tropickou bouři. Bouře dostala jméno Phillipe a nyní se přesouvá nad jih Spojených států, informovala agentura AP. Meteorologové očekávají, že přinese na jižní cíp Floridy a ostrovy Florida Keys vydatný déšť. Bouře Phillipe se podle amerického Národního střediska pro hurikány (NHC) přesouvá od Kuby, na kterou přinesla intenzivní srážky, severním směrem rychlostí 47 kilometrů za hodinu. Maximální rychlost větru, který bouři Phillipe doprovází, se nyní pohybuje kolem 65 kilometrů za hodinu.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters
 

Právě se děje

Aktualizováno před 3 minutami

V centru Minsku se upálil člověk, motiv jeho činu zatím není znám

V centru běloruského hlavního města Minsku se před sídlem vlády zapálil muž, uvedl v pátek nezávislý server Tut.by s odvoláním na očitá svědectví a pořízené snímky a videa. Zraněného odvezla do nemocnice sanitka. "Zatím nemáme informace, že by někdo zemřel," řekla mluvčí ministerstva vnitra Olga Čemodanovová podle agentury Interfax.

Ministerstvo zdravotnictví uvedlo, že zraněný je v bezvědomí a podle prvního vyšetření záchranářů utrpěl popáleniny na více než 50 procentech těla. "Pětatřicetiletý muž se polil nezjištěnou tekutinou a pak se zapálil. Plameny uhasili kolemjdoucí a policisté," uvedli vyšetřovatelé podle Tut.by. O totožnosti a motivech zraněného se zatím neobjevily podrobnější informace.

Zdroj: ČTK
před 24 minutami

Pražská policie prověřuje čtvrteční incident ve sněmovně, při kterém poslanec Volný fyzicky napadl jiného poslance, pro podezření z výtržnictví.

Zdroj: ČTK
před 1 hodinou

Opoziční ODS, KDU-ČSL a TOP 09 budou usilovat o zřízení sněmovní vyšetřovací komise k havárii na Bečvě. Pokud neuspějí, založí expertní tým.

Zdroj: ČTK
Další zprávy