Obrazem: Vypadá jako poklad z vraku, je to ale odpad. Podívejte se na mořské dno

Znečištěné mořské dno u řeckých ostrovů Thasos a Sifnos.
Na dně Egejského moře u řeckých ostrovů Thasos a Sifnos se povalují různé věci, které tam nepatří.
Jde přitom o jeden z největších problémů v Řecku, které je známé nedokonalým systémem třídění odpadu.
Podle údajů Evropské unie Řecko recykluje jen 16 procent odpadu. Průměr zemí unijního svazku přitom činí 44 procent.
"Většina pláží je čistá, protože je městské úřady nechávají uklízet. Velký problém je na mořském dně. Je to tam jako na skládce," uvedl pro řecký magazín KeepTalkingGreece George Sarelakos, který se coby dobrovolník letos v dubnu zúčastnil velké "úklidové" akce. Spolu s několika dalšími potápěči čistili mořské dno v oblasti kolem Atén.
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
20. 9. 2018 21:30
Řecko, stejně jako jiné země ve světě, trápí problém s hromadícím se odpadem. Jihoevropský stát je navíc známý nedokonalým systémem třídění odpadu. Znečištění se nevyhýbá ani zdánlivě čistým mořím, která omývají řecké ostrovy. Podívejte se, jak to vypadá na dně Egejského moře u ostrovů Thasos a Sifnos.
 

Právě se děje

před 55 minutami

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček získal v Polsku Jagellonskou cenu, která se uděluje za snahu o posílení role střední a východní Evropy ve světě

Český ministr zahraničí Tomáš Petříček získal v Polsku Jagellonskou cenu, která se uděluje za snahu o posílení role střední a východní Evropy ve světě. Informoval o tom dnes Černínský palác. Petříček je teprve druhým českým nositelem tohoto ocenění, před ním jej v roce 2017 získal bývalý český prezident Václav Klaus.

Zdroj: ČTK
Další zprávy