Obrazem: Vypadá jako poklad z vraku, je to ale odpad. Podívejte se na mořské dno

Znečištěné mořské dno u řeckých ostrovů Thasos a Sifnos.
Na dně Egejského moře u řeckých ostrovů Thasos a Sifnos se povalují různé věci, které tam nepatří.
Jde přitom o jeden z největších problémů v Řecku, které je známé nedokonalým systémem třídění odpadu.
Podle údajů Evropské unie Řecko recykluje jen 16 procent odpadu. Průměr zemí unijního svazku přitom činí 44 procent.
"Většina pláží je čistá, protože je městské úřady nechávají uklízet. Velký problém je na mořském dně. Je to tam jako na skládce," uvedl pro řecký magazín KeepTalkingGreece George Sarelakos, který se coby dobrovolník letos v dubnu zúčastnil velké "úklidové" akce. Spolu s několika dalšími potápěči čistili mořské dno v oblasti kolem Atén.
Foto: Reuters
Zahraničí dap Zahraničí, dap
20. 9. 2018 21:30
Řecko, stejně jako jiné země ve světě, trápí problém s hromadícím se odpadem. Jihoevropský stát je navíc známý nedokonalým systémem třídění odpadu. Znečištění se nevyhýbá ani zdánlivě čistým mořím, která omývají řecké ostrovy. Podívejte se, jak to vypadá na dně Egejského moře u ostrovů Thasos a Sifnos.
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Třináct obětí při sebevražedném útoku v Kábulu

Nejméně 13 obětí včetně dětí a 30 zraněných si vyžádal sebevražedný atentát u školy v Kábulu. Zranění některých jsou vážná, takže počet obětí může vzrůst. Islamistické hnutí Tálibán odpovědnost za útok odmítlo. "Sebevražedný útočník se snažil dostat do školy, ale její ochranka si ho všimla. Poté se útočník odpálil v blízkosti školy," citovala agentura AFP afghánské ministerstvo vnitra. Dnešní útok se odehrál jen dva dny poté, co při náletu afghánské armády, který zasáhl náboženskou školu v severovýchodní provincii Tachár, zahynulo nejméně 12 lidí, včetně dětí. Nálet byl namířen proti hnutí Tálibán, které krátce předtím ve stejné provincii zabilo téměř čtyři desítky příslušníků afghánských jednotek.

Další zprávy