Obrazem: Tady vládlo Boko Haram, při útěku unesli 500 dětí

Obrazem: Tady vládlo Boko Haram, při útěku unesli 500 dětí
Město Damask na severu Nigérie sloužilo dlouho jako jedna ze základen teroristické organizace Boko Haram.
Před pár dny ho vojáci spojených armád Čadu a Nigeru dobyli zpět.
Bojovníci z Boko Haram ale před příjezdem aliančních vojsk neopustili město jen tak.
Podle místních zajali a unesli přibližně 500 lidí, převážně dětí.
Foto: Reuters
Nigérie mezitím počítá volební lístky. Nynější prezident Goodluck Jonathan čelí dlouhodobé kritice, že boj s islamisty nezvládá.

Abuja - Nigérie počítá hlasovací lístky po víkendových prezidentských volbách.

Podle předběžných dílčích výsledků - zveřejněných na volebním portálu nigeriaelections.org - prozatím zřejmě vede opoziční kandidát a někdejší vůdce vojenské junty Muhammad Buhari.

Největším rivalem je mu nynější prezident Goodluck Jonathan, který dlouhodobě čelí kritice za to, že nedokázal včas a razantněji zakročit proti bojovníkům islamistické organizace Boko Haram.

Ta - alespoň podle několika prohlášení nigerijské armády - utrpěla v posledních dnech velké ztráty. Vojáci údajně zničili hlavní sídlo džihádistů - město Gwoza - a vzbouřence z něj vyhnali.

Ještě předtím se vojákům ve spolupráci s armádami Nigeru a Čadu podařilo dobýt další ze základen islamistů – město Damask, kde bojovníci z Boko Haram podle místních zajali a unesli přibližně pět set lidí.

V galerii se můžete podívat na snímky z Damasku.

 

Právě se děje

před 1 hodinou

V Praze Kbelích dnes večer přistál první ze dvou nových letounů CASA pro českou armádu. Modernizovaný model doplní nynější flotilu čtyř letounů

Zdroj: ČTK
Další zprávy