reklama
 
 

Pobřeží Jadranu v Chorvatsku a Černé Hoře čelí lesním požárům, hašení komplikuje vítr

16. 7. 2017 17:24
Hasiči v Chorvatsku a Černé hoře na pobřeží Jadranu bojují s lesními požáry. Hašení ztěžuje silný vítr. Požáry jsou hlášeny v okolí Puly na severu země, i z okolí Šibeniku a Splitu na jihu Chorvatska a z ostrovů Pag a Vir. Na některých místech museli být tamější obyvatelé evakuováni. Úřady varovaly veřejnost, aby se vyvarovala rozdělávání ohně ve volné přírodě.

Záhřeb - Hasiči v Chorvatsku a Černé Hoře v neděli bojovali s několika lesními požáry na pobřeží Jadranu. Plameny si místy vynutily evakuaci lidí z jejich domovů, uvedla agentura AP. Požáry jsou hlášeny v okolí Puly na severu země, i z okolí Šibeniku a Splitu na jihu Chorvatska a z ostrovů Pag a Vir.

Chorvatské pobřeží, během léta plné turistů, bývá o prázdninách často sužováno lesními požáry; ty letošní jsou podle AP považovány za jedny z nejhorších. Hašení ztěžuje silný vítr. Úřady varovaly veřejnost, aby se vyvarovala rozdělávání ohně ve volné přírodě.

U Šibeniku dva letouny upravené k hašení požárů zabránily rozšíření plamenů do obce Brodarica. Kvůli dýmu byla uzavřena místní silnice vedoucí od Splitu do vsi Šestanovac.

Na jihu Chorvatska byli lidé nuceni opustit své domy u hranic s černohorským městem Herceg Novi. Požáry jsou hlášeny podle místní televize i z okolí hlavního města Podgorica. Podle webu chorvatského listu Blic si plameny mezi Kotorem a Tivatem vynutily evakuaci obce Bigovo.

Ve vnitrozemí, v sousední Bosně, hasiči rovněž bojují s požáry, a to v okolí měst Mostar a Trebinje.

autor: ČTK | 16. 7. 2017 17:24

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama