Obrazem: Jak se žije v americké jaderné ponorce

Obrazem: Jak se žije v americké jaderné ponorce
Jaderná ponorka USS Annapolis patří do kategorie rychlých bitevních ponorek. Měří cca 110 metrů na délku a v nejširším místě je široká přibližně 10 metrů. Ponorka dokáže vyvinout rychlost až 24 uzlů a je dimenzovaná pro ponor do hloubky 244 metrů. Její výtlak je asi 6900 tun.
Ponorka USS Annapolis patří k chloubám amerického námořnictva. Na obrázku je vidět detail uniformy jednoho ze členů její posádky.
Na vodu byla tato bitevní ponorka spuštěna 18. května 1991, jak se mimo jiné píše na pamětní tabuli umístěné v jejích útrobách.
Další pamětní deska uvnitř ponorky připomíná tragické údálosti během  teroristických útoků z 11. září 2001. Od té doby je hlavní náplní americké armády válka s terorismem. Na zmiňované desce je ručně vykovaný kříž, který byl vyroben z trosek zřícených budov WTC v New Yorku.
Foto: Profimédia
Dan Poláček Profimedia, Dan Poláček
11. 6. 2012 13:00

Přemýšleli jste někdy, jak se žije uvnitř jaderné ponorky, která patří ozbrojeným silám USA? Fotograf Gary Coronado dostal od admirality amerického námořnictva povolení nahlédnout s fotoaparátem do útrob útočné ponorky s jaderným pohonem USS Annapolis a strávil zde s její posádkou několik dní. Podívejte se na fotografie, jaké se běžně nevidí.

 

Právě se děje

Další zprávy