Obrazem: Jak se žije v americké jaderné ponorce

Obrazem: Jak se žije v americké jaderné ponorce
Jaderná ponorka USS Annapolis patří do kategorie rychlých bitevních ponorek. Měří cca 110 metrů na délku a v nejširším místě je široká přibližně 10 metrů. Ponorka dokáže vyvinout rychlost až 24 uzlů a je dimenzovaná pro ponor do hloubky 244 metrů. Její výtlak je asi 6900 tun.
Ponorka USS Annapolis patří k chloubám amerického námořnictva. Na obrázku je vidět detail uniformy jednoho ze členů její posádky.
Na vodu byla tato bitevní ponorka spuštěna 18. května 1991, jak se mimo jiné píše na pamětní tabuli umístěné v jejích útrobách.
Další pamětní deska uvnitř ponorky připomíná tragické údálosti během  teroristických útoků z 11. září 2001. Od té doby je hlavní náplní americké armády válka s terorismem. Na zmiňované desce je ručně vykovaný kříž, který byl vyroben z trosek zřícených budov WTC v New Yorku.
Foto: Profimédia
Dan Poláček Profimedia, Dan Poláček
11. 6. 2012 13:00

Přemýšleli jste někdy, jak se žije uvnitř jaderné ponorky, která patří ozbrojeným silám USA? Fotograf Gary Coronado dostal od admirality amerického námořnictva povolení nahlédnout s fotoaparátem do útrob útočné ponorky s jaderným pohonem USS Annapolis a strávil zde s její posádkou několik dní. Podívejte se na fotografie, jaké se běžně nevidí.

 

Právě se děje

před 15 minutami

Situace ve Francii se zlepšila, pacienty s koronavirem do Česka nepošlou

Francie lépe zvládá situaci s léčbou komplikovaných případů infikovaných koronavirem, pacienty na plicní ventilaci proto do Česka nepošle. Po telefonátu s francouzským premiérem Édouardem Philippem to dnes řekl premiér Andrej Babiš (ANO). Premiér Philippe českému protějšku nicméně poděkoval za to, že Česko vyslyšelo víkendovou žádost Francie. Na přílet letadla s šesti pacienty se dnes chystala Fakultní nemocnice Brno.

"Moc děkoval, ale řekl, že zatím se u nich situace zlepšila, takže naši nabídku zatím nevyužijí. Že zatím moc děkují za solidaritu, ale zatím to vyřešili jinak," řekl Babiš.

Pacienti v těžkém stavu na plicní ventilaci měli přiletět dnes odpoledne na letiště v Brně-Tuřanech. Babiš o víkendu uvedl, že o pomoc požádala Francie a česká vláda jí vyhověla. Už v minulých týdnech poskytli část svých kapacit nemocným Francouzům Němci.

Zdroj: ČTK
před 32 minutami

Hamáček: O letošních Velikonocích nebude žádné koledování ani sousedské přípitky

Tradiční velikonoční koledování nebo připíjení si se sousedy nebude letos možné, řekl v pondělí novinářům ministr vnitra Jan Hamáček (ČSSD). Současná vládní nařízení kvůli novému koronaviru to nedovolují. Omezení pohybu platí od 12. března. K rozvolňování opatření musí podle něj Česká republika přistupovat opatrně.

"Podle současných opatření to možné není," odpověděl Hamáček na dotaz, zda mohou příští pondělí koledníci vyrazit po vesnici nebo zda si kolegové a sousedé mohou tradičně připít slivovicí. Ministr také zopakoval, že má opatrný postoj k rozvolňování vládních opatření. Již dříve uvedl, že by je vláda neměla výrazně měnit.

Zdroj: ČTK
Další zprávy