Foto: "Pro brexit plný lží nikdo nehlasoval." Londýnem duněly protesty proti vládě

Foto: "Pro brexit plný lží nikdo nehlasoval." Londýnem duněly protesty proti vládě
Londýnem v sobotu duněly demonstrace. Nová brexitová dohoda se podle organizátorů nepodobá tomu, co bylo lidem slíbeno, takže by si veřejnost zasloužila novou možnost, aby se mohla vyjádřit.
Podle jednoho z organizátorů pochodu Jamese McGroryho by vláda měla věnovat pozornost hněvu mezi lidmi a uspořádat nové referendum o členství v EU.
Přesné informace o počtu účastníků nebyly odpoledne k dispozici. Podle organizátorů se však účast blížila milionu lidí.
Do Londýna přivezly demonstranty autobusy z celé Británie.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 19. 10. 2019 23:52
Statisíce zastánců setrvání Británie v Evropské unii prošly centrem Londýna. V den, kdy zákonodárci jednali o brexitové dohodě, požadují nové referendum o odchodu z EU. Účastníci, kteří se do hlavního města sjeli z celé Velké Británie, mávali vlajkami EU a nesly transparenty vyzývající k zastavení brexitu.
 

Právě se děje

před 44 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy