Foto: "Pro brexit plný lží nikdo nehlasoval." Londýnem duněly protesty proti vládě

Foto: "Pro brexit plný lží nikdo nehlasoval." Londýnem duněly protesty proti vládě
Londýnem v sobotu duněly demonstrace. Nová brexitová dohoda se podle organizátorů nepodobá tomu, co bylo lidem slíbeno, takže by si veřejnost zasloužila novou možnost, aby se mohla vyjádřit.
Podle jednoho z organizátorů pochodu Jamese McGroryho by vláda měla věnovat pozornost hněvu mezi lidmi a uspořádat nové referendum o členství v EU.
Přesné informace o počtu účastníků nebyly odpoledne k dispozici. Podle organizátorů se však účast blížila milionu lidí.
Do Londýna přivezly demonstranty autobusy z celé Británie.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 19. 10. 2019 23:52
Statisíce zastánců setrvání Británie v Evropské unii prošly centrem Londýna. V den, kdy zákonodárci jednali o brexitové dohodě, požadují nové referendum o odchodu z EU. Účastníci, kteří se do hlavního města sjeli z celé Velké Británie, mávali vlajkami EU a nesly transparenty vyzývající k zastavení brexitu.
 

Právě se děje

před 15 minutami

Polovina kontrolovaných e-shopů v prvním čtvrtletí porušila zákon, zjistila inspekce

Polovina internetových obchodů, které kontrolovala v letošním prvním čtvrtletí Česká obchodní inspekce (ČOI), porušila předpisy. Nejčastěji se zjištěná pochybení týkala zákona o ochraně spotřebitele a inspekce za ně uložila pokuty za téměř 1,5 milionu korun. V tiskové zprávě to v pondělí uvedla ČOI, která ve sledovaném období, poznamenaném epidemií nemoci covid-19, provedla meziročně šestkrát více kontrol e-shopů. Vzhledem k uzavření mnohých kamenných prodejen kvůli protikoronavirovým opatřením se totiž prodej přes internet výrazně zvýšil.

"Výsledky kontrol v 1. čtvrtletí 2021 potvrzují, že u internetového prodeje dochází stále k vysokému počtu porušování spotřebitelské legislativy," uvedl ředitel ČOI Mojmír Bezecný. Podle něj e-shopy často neinformují zákazníky o subjektu mimosoudního řešení spotřebitelských sporů nebo o jejich právech týkajících se reklamace zboží. Dopouští se i nekalých obchodních praktik a často poskytují lživé či neúplné údaje o výrobku, dodal.

Zdroj: ČTK
Aktualizováno před 31 minutami

Dálnice uzavřená kvůli popraskané vozovce způsobuje na Olomoucku dopravní komplikace

Dálnice D35 ve směru z Olomouce na Ostravu je uzavřena kvůli nehodě nákladního a osobního auta. Nehoda se stala na 279. kilometru, všechny nájezdy ve směru na Ostravu jsou uzavřeny, informoval mluvčí policie Libor Hejtman. Provoz je podle Ředitelství silnic a dálnic odkloněn na exitu 276 Holice. Okolnosti nehody se vyšetřují.

Dálnice je uzavřena od 275. kilometru. "Všechny nájezdy na 276. kilometru exit Holice ve směru na Ostravu jsou uzavřené a to od Olomouce i od Přerova. Řidiči mohou zpět na dálnici D35 najet na 290. kilometru exitu Velký Újezd," uvedl mluvčí policie.

Komplikace na dálnici D35 zkomplikoval o víkendu také teplem poškozený povrch a to v úseku mezi Přáslavicemi a Velkým Újezdem. Dálnice D35 je nyní v úseku od 281. kilometru do 290. kilometru zcela uzavřena v obou směrech. Kvůli zvlněné vozovce tam poté havarovala čtyři osobní auta a nákladní vůz, při nehodách utrpělo deset lidí lehčí zranění. Záchranáři zraněné ošetřili a některé převezli do nemocnice.

Další zprávy