Foto: "Pro brexit plný lží nikdo nehlasoval." Londýnem duněly protesty proti vládě

Foto: "Pro brexit plný lží nikdo nehlasoval." Londýnem duněly protesty proti vládě
Londýnem v sobotu duněly demonstrace. Nová brexitová dohoda se podle organizátorů nepodobá tomu, co bylo lidem slíbeno, takže by si veřejnost zasloužila novou možnost, aby se mohla vyjádřit.
Podle jednoho z organizátorů pochodu Jamese McGroryho by vláda měla věnovat pozornost hněvu mezi lidmi a uspořádat nové referendum o členství v EU.
Přesné informace o počtu účastníků nebyly odpoledne k dispozici. Podle organizátorů se však účast blížila milionu lidí.
Do Londýna přivezly demonstranty autobusy z celé Británie.
Foto: Reuters
Zahraničí ČTK Zahraničí, ČTK
Aktualizováno 19. 10. 2019 23:52
Statisíce zastánců setrvání Británie v Evropské unii prošly centrem Londýna. V den, kdy zákonodárci jednali o brexitové dohodě, požadují nové referendum o odchodu z EU. Účastníci, kteří se do hlavního města sjeli z celé Velké Británie, mávali vlajkami EU a nesly transparenty vyzývající k zastavení brexitu.
 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

před 11 minutami

Německé strany začaly formálně jednat o koalici, kancléře chtějí volit na Mikuláše

Němečtí sociální demokraté (SPD), Zelení a liberálové (FDP) chtějí koaliční smlouvu o budoucí vládě vypracovat do konce listopadu, uvedli zástupci těchto politických uskupení. Ve čtvrtek formálně začínají koaliční vyjednávání. Volbu nového spolkového kancléře plánují v týdnu od 6. prosince.

Příští středu začnou fungovat pracovní skupiny zabývající se jednotlivými tématy. Současnou šéfku německé vlády Angelu Merkelovou má na tomto postu nahradit Olaf Scholz z SPD. Kancléře volí poslanci Spolkového sněmu (Bundestagu), potřebná je většina všech členů této komory parlamentu.

Volby v Německu se konaly 26. září a těsně zvítězila SPD s 25,7 procenta hlasů, druhá skončila konzervativní unie CDU/CSU s 24,1 procenta hlasů. Rozhodující slovo v dalším politickém vývoji připadlo dvěma menším stranám, FDP a Zeleným, které by byly schopné sestavit koalici jak se sociálními demokraty, tak s křesťanskými demokraty.

Zdroj: ČTK
Další zprávy