Snímky, které nasbíral francouzský bankéř a filantrop Albert Kahn, si sice bylo možné prohlédnout již dříve, ale pouze v nízké kvalitě prostřednictvím obtížně ovladatelných webových stránek. Projekt Archivy planety Kahn zahájil v roce 1909 krátce poté, co se komerčně dostupnou stala technika autochromu, umožňující výrobu barevných fotografií, připomíná Rádio Svobodná Evropa.
Desítka nejlepších francouzských fotografů tehdy dostala za úkol procestovat svět, aby, jak bankéř vysvětlil, "jednou provždy zachovali určité aspekty, postupy a způsoby lidské činnosti, jejichž fatální zánik je jen otázkou času".
V některých případech Kahnovi fotografové pořizovali vůbec první barevné fotografie zemí, ve kterých pracovali. Jean Brunhes, ředitel projektu, shrnul Archivy planety jako "využití nástrojů, které se právě zrodily, k zachycení a uchování skutečností o planetě, která se chystá zemřít".
Technika autochromního barevného filmu byla poprvé představena ve Francii v roce 1907 a okamžitě vyvolala senzaci, k vytvoření barevných snímků využívala miliony "pixelů" z obarvených zrnek bramborového škrobu vtlačených do emulze. Pastelově zbarvené, lehce skvrnité fotky, které autochrom vytvářel, byly popisovány jako "barvy snů".
Projekt však musel během velké hospodářské krize skončit, Kahn v roce 1932 zbankrotoval a za osm let, krátce poté, co Francii obsadila nacistická vojska, zemřel. Obrazový záznam, který po sobě se svými fotografy zanechal, je označován za jednu z nejvýznamnějších sbírek barevných fotek, které kdy byly pořízeny.