O spolčení záchranářů s převaděči uprchlíků nemám důkazy, řekl prokurátor. Původně mluvil jinak

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 5. 2017 19:59
Sicilský prokurátor Carmelo Zuccaro zatím nemá důkazy o možném spojení humanitárních organizací podílejících se na záchraně migrantů na moři a převaděči, kteří uprchlíky vysílají na moře v Africe. Zuccaro, který od února předsedá vyšetřovací skupině, jež podezření prověřuje, to ve středu řekl v parlamentu. Původně tvrdil, že má důkazy v podobě telefonátů mezi převaděči a záchranáři, ve středu ale prohlásil, že v minulosti vyjadřoval pouze hypotézu a že důkazy použitelné u soudu nemá. "Množství peněz, jimiž některé z těch nevládních organizací disponují, vzbuzuje podezření a to prověřujeme. Zatím jsme žádný důkaz nenašli," řekl Zuccaro před parlamentní komisí.
Migranti na člunu u italských břehů.
Migranti na člunu u italských břehů. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 5 hodinami

Kosovo uznává méně než 100 ze 193 států OSN, uznání stáhla Ghana

Uznání Kosova už stáhlo 16 zemí, a nezávislost této bývalé jihosrbské provincie tak nyní podporuje méně než 100 ze 193 členských států OSN. O víkendu přišla do Bělehradu příslušná nóta z Ghany, informovala agentura Tanjug.

Srbsko tím zaznamenalo další úspěch ve svém diplomatickém úsilí přesvědčovat země, které uznaly nezávislost Kosova, aby od tohoto svého rozhodnutí ustoupily. Priština to ostře kritizuje a loni kvůli snaze Srbska o její diplomatické blokování zavedla stoprocentní cla na dovoz srbského zboží.

Zdroj: ČTK
Další zprávy