Neznámí útočníci v Dagestánu zabili dva ruské policisty

ČTK ČTK
7. 1. 2015 0:04
Severokavkazští islamisté, z nichž několik stovek válčí v Sýrii, si přejí region odtrhnout od Ruska a vyhlásit zde muslimský stát.
Dagestán, ilustrační foto.
Dagestán, ilustrační foto. | Foto: Ministerstvo vnitra Dagestánu

Moskva - Neznámí útočníci dnes v Dagestánu na neklidném severním Kavkazu zahájili palbu na policejní oddíl. Útok si podle agentury TASS vyžádal mrtvé a raněné.

Severokavkazští islamisté, z nichž několik stovek válčí v Sýrii, si přejí region odtrhnout od Ruska a vyhlásit zde muslimský stát.

"Zahynuli dva policisté, další dva utrpěli zranění," řekl agentuře zdroj z místního ministerstva vnitra. Dodal, že během pronásledování útočníků vypukla přestřelka, během níž byl "jeden z banditů" zabit.

Dagestán je považován za nejneklidnější z kavkazských autonomních republik. Místní policisté jsou častým terčem útoků.

V sousedním Čečensku byla situace v posledních letech považována za relativně klidnou, avšak Groznyj 4. prosince vyděsil útok skupiny islámských radikálů, kteří pronikli do centra města a obsadili několik budov. Několikahodinová přestřelka si na straně útočníků vyžádala 11 mrtvých, značné ztráty byly ale i mezi strážci pořádku.

 

Právě se děje

před 39 minutami

V Nizozemsku vjelo auto na zahrádku kavárny, šest lidí je zraněných

Šest lidí ve středu utrpělo zranění, když ve městě Gennep na východě Nizozemska vjelo auto na zahrádku kavárny. Proč se tak stalo, není jasné, uvedla nizozemská agentura ANP. Poranění pěti lidí je lehké, šestý člověk byl převezen do nemocnice. Případ vyšetřuje policie, která řidiče auta zadržela. Podle místních médií není vyloučené, že nějakou roli při této nehodě mohly sehrát drogy. Město Gennep leží u hranice s Německem.

Zdroj: ČTK
Další zprávy