Němečtí policisté kontrolovali mladíka s urážlivým nápisem na triku. V batohu mu našli funkční bombu

ČTK ČTK
24. 6. 2016 23:30
Policisté v Kolíně nad Rýnem v pátek zadrželi příznivce krajní levice, který u sebe měl podomácku sestrojenou bombu. Informoval o tom server deníku Die Welt. Policie zatím nemá důkazy o tom, zda se muž bezprostředně chystal k atentátu, v minulosti ale už byl vyšetřován kvůli násilným trestným činům.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Kolín nad Rýnem (Německo) - Sedmadvacetiletý muž vzbudil pozornost policistů, protože na sobě měl tričko s nápisem urážlivým k policii. Při kontrole u něj v batohu objevili policisté výbušné zařízení, které bylo podle pyrotechniků plně funkční. V případě odpálení by lidem v okolí výbuchu hrozilo vážné nebezpečí, uvedli pyrotechnici.

Státní zastupitelství podalo návrh na umístění muže do vazby kvůli podezření z přípravy pumového útoku. Pro podezřelého to není první problém s policií. Před pěti lety byl vyšetřován kvůli podezření z účasti na násilnostech, jichž se dopouštěla skupina levicových extremistů.

 

Právě se děje

před 40 minutami

Ptačí chřipka se v druhém chovu firmy Moras na Pardubicku nepotvrdila

Nákaza ptačí chřipkou ve druhém chovu firmy Moras v Moravanech na Pardubicku se nepotvrdila, 120 000 kusů brojlerů se nemusí utratit, oznámil ředitel krajské veterinární správy Josef Boháč. Podnik Moras má chovy ještě ve tři kilometry vzdálených Slepoticích, kde se u krůt v pondělí nákaza ptačí chřipkou potvrdila.

Ve vedlejších halách ve Slepoticích jsou brojleři, virem nakažení nejsou. Protože jsou ale v ohnisku nákazy, veterináři přikázali jejich usmrcení. Je tam zhruba 140 000 kusů drůbeže, odhadem 400 tun. Vybíjení drůbeže tam začalo v pondělí večer a potrvá zřejmě do pátku.

Zdroj: ČTK
Další zprávy