Němečtí policisté kontrolovali mladíka s urážlivým nápisem na triku. V batohu mu našli funkční bombu

ČTK ČTK
24. 6. 2016 23:30
Policisté v Kolíně nad Rýnem v pátek zadrželi příznivce krajní levice, který u sebe měl podomácku sestrojenou bombu. Informoval o tom server deníku Die Welt. Policie zatím nemá důkazy o tom, zda se muž bezprostředně chystal k atentátu, v minulosti ale už byl vyšetřován kvůli násilným trestným činům.
Ilustrační foto
Ilustrační foto | Foto: Reuters

Kolín nad Rýnem (Německo) - Sedmadvacetiletý muž vzbudil pozornost policistů, protože na sobě měl tričko s nápisem urážlivým k policii. Při kontrole u něj v batohu objevili policisté výbušné zařízení, které bylo podle pyrotechniků plně funkční. V případě odpálení by lidem v okolí výbuchu hrozilo vážné nebezpečí, uvedli pyrotechnici.

Státní zastupitelství podalo návrh na umístění muže do vazby kvůli podezření z přípravy pumového útoku. Pro podezřelého to není první problém s policií. Před pěti lety byl vyšetřován kvůli podezření z účasti na násilnostech, jichž se dopouštěla skupina levicových extremistů.

 

Právě se děje

před 48 minutami

Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy, neoficiální příměří se hroutí

Izraelské letectvo obnovilo údery proti Islámskému džihádu v Pásmu Gazy v reakci na ostřelování raketami, jímž palestinská radikální skupina porušila příměří dohodnuté ve čtvrtek. Informovala o tom v noci na pátek izraelská armáda. Podle agentury AP oznámení nasvědčuje tomu, že neoficiální příměří vyhlášené před téměř 24 hodinami se hroutí.

Zdroj: ČTK
Další zprávy