Ničivá hurikánová série i další živly v akci. Nejsilnější snímky z letošních přírodních katastrof

Ničivá hurikánová série i další živly v akci. Nejsilnější snímky z letošních přírodních katastrof
Port Arthur, Texas, USA. Hurikán Harvey byl letos v létě nejsilnějším hurikánem v Texasu od roku 1961, kdy tento region zasáhla bouře Carla. V Texasu živel způsobil především velké záplavy. Více než 300 tisíc lidí přišlo o elektřinu a způsobené škody byly obrovské.
Houston, Texas, USA. Katastrofální záplavy vyvolané Harveym v metropolitní oblasti Houstonu s 6,5 milionu obyvatel a největší záplavy v historii státu Texas.
Houston, Texas, USA. Ničivý hurikán měl na svědomí i 90 lidských životů.
Houston, Texas, USA. Další desítky tisíc lidí musely vyhledat nouzová přístřeší. Odhadované škody způsobené Harveym přesahují 70 miliard dolarů.
Foto: Reuters
Vanda Lubomirský Nárožná Vanda Lubomirský Nárožná
27. 12. 2017 7:07
Rok 2017 provázelo řádění řady přírodních živlů, zesílených globálními změnami klimatu. Vedle ničivých hurikánů, které v létě a na podzim pustošily Karibik, čelili lidé i velkým požárům v Kalifornii nebo záplavám v řadě míst Asie. Podívejte se na výběr nejsilnějších snímků agentury Reuters z letošních lidských soubojů s přírodními živly.
 

Právě se děje

před 42 minutami

Bývalý trenér Atlética, který vedl i Bejbla, zemřel ve věku 71 let

Bývalý srbský fotbalista a trenér Radomir Antič zemřel v Madridu ve věku 71 let. O jeho úmrtí bez bližších podrobností jako první informovalo na svém webu Atlético Madrid, s nímž mimo jiné slavil double. Ve Španělsku trénoval i velké rivaly Real Madrid a Barcelonu.

V Atléticu, v němž vedl i českého reprezentanta Radka Bejbla, působil natřikrát v letech 1995 až 2000. V první sezoně 1995/96 s klubem triumfoval v lize i v domácím poháru. Celkem ve Španělsku strávil 16 let ze své trenérské kariéry.

V letech 2008 až 2010 vedl Antič srbský národní tým, poté si vyzkoušel angažmá v čínské lize. Naposledy trénoval v roce 2015 tým Che-pej China Fortune.

Zdroj: ČTK
Další zprávy