Ničivá hurikánová série i další živly v akci. Nejsilnější snímky z letošních přírodních katastrof

Ničivá hurikánová série i další živly v akci. Nejsilnější snímky z letošních přírodních katastrof
Port Arthur, Texas, USA. Hurikán Harvey byl letos v létě nejsilnějším hurikánem v Texasu od roku 1961, kdy tento region zasáhla bouře Carla. V Texasu živel způsobil především velké záplavy. Více než 300 tisíc lidí přišlo o elektřinu a způsobené škody byly obrovské.
Houston, Texas, USA. Katastrofální záplavy vyvolané Harveym v metropolitní oblasti Houstonu s 6,5 milionu obyvatel a největší záplavy v historii státu Texas.
Houston, Texas, USA. Ničivý hurikán měl na svědomí i 90 lidských životů.
Houston, Texas, USA. Další desítky tisíc lidí musely vyhledat nouzová přístřeší. Odhadované škody způsobené Harveym přesahují 70 miliard dolarů.
Foto: Reuters
Vanda Nárožná Vanda Nárožná
27. 12. 2017 7:07
Rok 2017 provázelo řádění řady přírodních živlů, zesílených globálními změnami klimatu. Vedle ničivých hurikánů, které v létě a na podzim pustošily Karibik, čelili lidé i velkým požárům v Kalifornii nebo záplavám v řadě míst Asie. Podívejte se na výběr nejsilnějších snímků agentury Reuters z letošních lidských soubojů s přírodními živly.
 

Právě se děje

před 17 minutami

Spor o pozemky u Dukelských kasáren v Opavě skončí. Začne výstavba bytů

Spor spojený s prodejem areálu Dukelských kasáren v Opavě skončí. Firma, která neuspěla se svou nabídkou ve veřejné soutěži, navrhla opavskému magistrátu smír. Město na něj chce přistoupit. Výstavbě bytových domů na pozemcích, které v minulosti desetiletí využívala armáda, tam nebude nic bránit. 

"V září loňského roku zastupitelé schválili prodej části bývalých Dukelských kasáren. Město pak uzavřelo kupní smlouvu s firmou JTA exclusive Ostrava, která za pozemky nabídla 51 milionů a zavázala se, že na přibližně 3,8 hektaru postaví 16 bytových domů se zhruba 300 novými byty," uvedla. Neúspěšný zájemce, teplická společnost JTH Holding, se ale obrátila na soud, rozhodnutí zpochybnila a domáhala se zneplatnění smlouvy.

Aktualizováno před 44 minutami

Dálnici D1 zastavila na Benešovsku nehoda dvou aut, na místě jsou zranění

Dálnici D1 na 56. kilometru na Benešovsku ve směru na Prahu uzavřela odpoledne nehoda několika osobních aut. Hasiči museli jednoho zraněného vyprostit, vrtulník ho převezl do nemocnice. Dalšího zraněného převezla do nemocnice sanitka, řekla mluvčí hasičů Vladimíra Kereková.

Podle Kerekové se na dálnici srazila čtyři osobní vozidla, policie ale hovoří o pěti osobních vozech. Podle prvních informací přitom mělo jít pouze o dva vozy. Situaci na místě komplikovalo to, že jedno z aut převáželo šest psů, kteří se po nehodě rozutekli. Hasičům se je už podařilo zajistit a umístit do připravených kotců. "Psi dostali vodu a čekají na převzetí," řekla Kereková.

Policie dopravu odklání na 56. kilometru na Soutice, zpět se mohou řidiči vracet na 49. kilometru u obce Psáře.

Zdroj: ČTK
Další zprávy