Kde se žije nejlépe na světě? Necelých 100 kilometrů od českých hranic. Vídeň kraluje žebříčku měst

Helena Truchlá Zahraničí Helena Truchlá, Zahraničí
17. 8. 2018 12:54
Nejlepší podmínky pro život nabízí Vídeň, hned po ní jsou nejatraktivnějšími městy australské Melbourne a japonská Osaka. Vyplývá to z nové analýzy britského týdeníku The Economist, který každoročně sestavuje index nejlepších měst pro život. Analytici zkoumají všechny zásadní ukazatele včetně bezpečnosti, zdravotní péče, vzdělání, infrastruktury nebo kultury. Průzkumu se účastní 140 nejlidnatějších měst na světě. Praha se umístila na 60. pozici, oproti minulému roku si tak o jednu příčku pohoršila.
Adelaide, centrum jižní Austrálie
Adelaide, centrum jižní Austrálie | Foto: Isifa/Thinkstock

10. Adelaide (Austrálie)

Adelaide je jedním ze tří australských měst, která se dostala do první desítky žebříčku. Město, ve kterém žije asi 1,3 milionu obyvatel, si ale oproti minulým rokům pohoršilo. Dříve se umisťovalo v nejlepší pětici. 

 

Právě se děje

před 6 minutami

U Břeclavi se srazil nákladní vůz s dodávkou. Havárie uzavřela dálnici D2 u slovenských hranic

Srážka nákladního auta a dodávky uzavřela u hranic se Slovenskem dálnici D2 ve směru na Brno. Nehoda je se zraněním, zasahují u ní záchranáři. Vyplývá to z informací policie a Národního dopravního informačního centra (NDIC). Auta se srazila na 56. kilometru D2 kolem 06:00, dálnice mezi státní hranicí a exitem 48 u Břeclavi se uzavřela o půl hodinu později.

Zdroj: ČTK
Další zprávy