reklama
 
 

"Nechal jsem se strhnout agresivní atmosférou". Čech dostal za násilnosti během G20 podmíněný trest

AKTUALIZOVÁNO 26. 9. 2017
Pražský barman, který během summitu zemí G20 v Hamburku házel kameny a lahve na policisty, dostal podmíněný trest 18 měsíců odnětí svobody. K činům, které spáchal večer 7. července ve čtvrti St. Pauli, se Čech přiznal. Jestli někdo utrpěl zranění, se nepodařilo soudu zjistit.

Berlín - Podmíněný trest 18 měsíců odnětí svobody v úterý u soudu v Hamburku dostal devětadvacetiletý Čech za to, že během červencového summitu zemí G20 v tomto severoněmeckém městě házel kameny a lahve na policisty. Informují o to německá média.

Čech se přiznal k činům, které spáchal večer 7. července ve čtvrti St. Pauli. "Nechal jsem se strhnout agresivní atmosférou, která panovala mezi policisty a demonstranty," uvedl v prohlášení, které přečetl jeho advokát.

Vyjádřil v něm také lítost, která by prý byla ještě větší, kdyby někoho skutečně zranil.

Jeden z policistů, který byl během protestů tajně nasazen, vypověděl, že Čech házením zasáhl policisty nejméně třikrát. Jestli někdo z policistů utrpěl zranění, se nepodařilo soudu zjistit.

Arťoma Korjagina, který pracuje jako barman v Praze, soud shledal vinným mimo jiné z pokusu o těžké ublížení na těle. Čech, který byl od července ve vazbě, musí zaplatit 1600 eur (téměř 42 000 Kč) a odevzdat vzorek své DNA.

Masivní protesty a srážky s policií během červencového summitu velkých světových ekonomik na několik dní ochromily některé části Hamburku.

V ulicích hořela auta a radikálové rabovali obchody. Zranění utrpěly stovky policistů.

Summit G20 doprovázejí masové protesty a střety demonstrantů s policií. | Video: Reuters, Rádio Svobodná Evropa |  01:12

autor: ČTK | 26. 9. 2017

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama