Nákladní loď Dragon dorazila k ISS, v kosmu je již podruhé

ČTK ČTK
5. 6. 2017 20:25
K Mezinárodní vesmírné stanici (ISS) v pondělí dorazila nákladní loď Dragon soukromé americké společnosti SpaceX. Pro tuto společnost je to sice v pořadí jedenáctý zásobovací let pro americký Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA), ale historicky první, při kterém využila již jednou použitou nákladní loď. Dragon prozatím nemůže u ISS zakotvit v automatickém režimu, posádka ISS proto loď musí zachytit staniční robotickou paží Canadarm2. Tuto operaci astronauti Peggy Whitsonová a Jack Fischer dokončili v 15:51, uvedl portál space.com. Na palubě lodi jsou mimo jiné myši určené k studiu osteoporózy a mouchy potřebné k výzkumu dopadu mikrogravitace na srdce.
Nákladní loď Dragon.
Nákladní loď Dragon. | Foto: SpaceX
 

Právě se děje

před 8 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy