Na Manhattanu se prodávaly šperky exfinančníka Madoffa

ČTK ČTK
13. 11. 2010 23:59
Deseti a půl karátový diamantový zásnubní prsten byl prodán za rekordní cenu 550.000 dolarů (přes 9,8 milionu korun).
Bernard Madoff.
Bernard Madoff. | Foto: Reuters

New York - Deseti a půl karátový diamantový zásnubní prsten, který odsouzený finanční podvodník Bernard Madoff daroval své budoucí manželce, byl  na dražbě zabavených Madoffových věcí prodán za rekordní cenu 550.000 dolarů (přes 9,8 milionu korun).

Oznámila to agentura AP.

Náušnice Madoffovy ženy Ruth byly vydraženy za druhou nejvyšší částku, anonymní kupec je získal za 135.000 dolarů. Jejich hodnota byla před dražbou odhadována na 100.000 až 137.000 dolarů.

Do dražby, která se konala v hotelu Sheraton na Manhattanu, šlo celkem kolem 400 osobních věcí odsouzeného podvodníka. Celkový výnos dražby má být znám až za několik dní.

Výtěžek celé akce má přispět k zaplacení aspoň části astronomických škod, které Madoff finančním investorům způsobil. První dražba zabavených věcí Madoffa se konalo už loni a vynesla asi milion dolarů.

Maddof si nyní odpykává 150leté vězení, k němuž byl odsouzen za to, že tisíce investorů podvodně připravil o miliardy dolarů.

 

Právě se děje

před 43 minutami

Pyrotechnika na sportovních utkáních bude zakázaná, fanoušky přijde draho

Fanoušci, kteří během sportovních utkání používají pyrotechniku, by nově mohli být potrestáni pokutou až do 100 000 korun a zákazem vstupu na stadiony. Počítá s tím přestupková novela, kterou ve středu sněmovna poslala do závěrečného kola schvalování.

Novela, kterou vláda předložila dolní komoře už koncem předminulého roku, má také zjednodušit agendu spojenou s přestupky a zlepšit součinnost úřadů při ochraně dětí před domácím násilím. Zavádí pravidla šetrného výslechu svědka mladšího 15 let a informační povinnost správního orgánu vůči orgánu sociálně-právní ochrany dětí v případě, že byl přestupek vykazující znaky užití násilí v rodině nebo v partnerském vztahu spáchán na dítěti nebo před dítětem.

S pokutami od 10 000 korun do 50 000 korun a až 100 000 korun v případě opakovaného přestupku počítá novela za použití pyrotechniky při sportovních utkáních, a to i mimo místo zápasu. Pachatelům má hrozit i zákaz vstupu na stadiony. Aby měly správní úřady možnost kontroly recidivy, navrhují autoři návrhu nový typ přestupku zapisovat do rejstříku trestů.

V praxi bude prokazování tohoto přestupku podle návrhu obdobné jako u trestné činnosti spjaté s projevy diváckého násilí, které se nemusí přímo vázat na místo sportovní akce, ale na souvislost s návštěvou sportovní akce. "Podmínkou spáchání tohoto přestupku přitom nemusí být to, že se fanoušek chce sportovního utkání skutečně zúčastnit a být na stadionu přímo přítomen," uvádí. Postižitelní by měli být podle autorů návrhu i ti, kteří se cíleně vyhýbají hromadným přesunům, aby je nemohla sledovat policie.

Zdroj: ČTK
před 54 minutami

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok

Vyjednávání o financování stavby linky metra D bude trvat zhruba rok. Dopravní podnik (DPP) bude jednat s Evropskou investiční bankou (EIB) i s komerčními bankami. Sdělil to ve středu generální ředitel DPP Petr Witowski. Pro podnik je podle něho důležité, aby stavbu schválilo ve čtvrtek zastupitelstvo hlavního města, neboť rozhodnutí DPP umožní jednat o konkrétních podmínkách financování. Vedení Prahy v uplynulých měsících řeklo, že bude o zaplacení stavby jednat také se státem.

Další zprávy