Mladíka zabil kříž na památku návštěvy Jana Pavla II.

ČTK ČTK
24. 4. 2014 20:25
Neštěstí v horském městečku Cevo se odehrálo jen tři dny před svatořečením papeže Jana Pavla II.
Jan Pavel II. bude za tři dny svatořečen.
Jan Pavel II. bude za tři dny svatořečen. | Foto: Reuters

Řím - Na jedenadvacetiletého turistu se poblíž severoitalské Brescie zřítil více než třicetimetrový kříž, který ho na místě usmrtil.

Socha vznikla při příležitosti návštěvy papeže Jana Pavla II. v Brescii v roce 1998 a neštěstí v horském městečku Cevo se odehrálo jen tři dny před svatořečením oblíbeného církevního hodnostáře.

Skulptura křesťanského kříže byla neobvykle zakřivená dopředu, takže postava ukřižovaného Ježíše byla umístěna tváří k zemi. Autorem díla, které bylo původně umístěno na stadionu v Brescii a v roce 2005 přemístěno do hor, je už zesnulý filmový výtvarník Enrico Job, manžel režisérky Liny Wertmüllerové.

Svědci neštěstí uvedli, že usmrcený mladík z oblasti severoitalského Bergama patřil ke skupině mladých katolíků, kteří místo navštívili. Byl na místě mrtvý. Další člověk byl ošetřen v nemocnici s lehčími zraněními.

Od kříže se odlomila nejvyšší část, která se zřítila na skupinu návštěvníků. O zem se tak roztříštila i šestimetrová socha Ježíše Krista o hmotnosti 600 kilogramů.

Jan Pavel II. bude v neděli svatořečen společně s jedním ze svých předchůdců Janem XXIII. Ten přitom pocházel z okolí Bergama, stejně jako muž, který dnes tragicky zemřel.

 

Právě se děje

Další zprávy