Mladí Malajsijci budou natáčet videa o prevenci homosexuality, nejlepší vyhraje tisíc dolarů

ČTK ČTK
Aktualizováno 3. 6. 2017 17:28
Malajsijská vláda nabádá mladé Malajsijce, aby točili videa, jejichž cílem má být "prevence homosexuality". Vítězné video dostane finanční odměnu ve výši 1000 dolarů (23 300 Kč). Informoval o tom dnes zpravodajský web BBC. Homosexualita je v převážně muslimské Malajsii trestná. Ochránci lidských práv ale soutěž považují za posilování diskriminace vůči této menšinové skupině. Soutěž byla vyhlášena na stránkách malajsijského ministerstva zdravotnictví. Vítězné video by podle ministerstva mělo sloužit k prevenci a kontrolování homosexuality a zároveň pomoci lidem s homosexuální orientací. Soutěžit mohou lidé ve věkové skupině od 13 do 24 let.
Homosexualita je v převážně muslimské Malajsii trestná.
Homosexualita je v převážně muslimské Malajsii trestná. | Foto: Zardinus / Wikimedia Commons
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Ukrajinská policie dopadla podezřelé z vraždy novináře Šeremeta. Zemřel při výbuchu bomby

Ukrajinská policie zadržela a obvinila podezřelé z vraždy novináře Pavla Šeremeta. Toho před třemi lety v centru Kyjeva zabil výbuch bomby nastražené v autě. Zadržení podezřelých ve čtvrtek oznámil ministr vnitra Arsen Avakov. Šeremet v minulosti pracoval jako novinář také v Bělorusku a v Rusku.

"Policie právě zadržela a se souhlasem generální prokuratury obvinila podezřelé z účasti na vraždě Pavla Šeremeta. Je to výsledek velmi složité a úporné práce skutečných profesionálů a důležitý krok k úplnému objasnění případu," napsal Avakov na Twitteru a poděkoval kriminalistům. Očekává, že soud na podezřelé uvalí vazbu. O podrobnostech případu slíbil novináře informovat později spolu s náčelníkem kriminální policie.

Mezi zadrženými je podle médií i hudebník a bývalý účastník bojů s proruskými separatisty na východě země Andrij Antonenko. "Právě mě obviňují ze Šeremetovy vraždy, přímo teď a na mém dvoře," napsal na sociální síti.

Zdroj: ČTK
Další zprávy