V londýnském metru vybuchla bílá nádoba, podle médií mají cestující popálené obličeje

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 15. 9. 2017 10:52
V metru na západě Londýna došlo k výbuchu. Britský deník Metro uvádí, že v jedné ze souprav explodovala bílá nádoba a několik lidí má popálené obličeje. Londýnská policie vydala varování, aby se lidé vyhnuli stanici Parsons Green. Poblíž zastávky jsou záchranáři, na místě zasahují ozbrojení policisté. Metro v oblasti přestalo jezdit.
V londýnském metru vybuchla bílá nádoba. Teroristický útok zachytili svědci na mobily | Video: instagram/poppybell, Reuters, twitter/EdzJohnson, instagram/justinwolfe9, instagram/jadeseablue, instagram/samsaintjones

Londýn - Ve vlaku londýnského metra došlo v pátek k explozi. Několik lidí je zraněných.

Incident se odehrál ve stanici Parsons Green na západě Londýna. V soupravě metra vybuchl bílý kbelík, který byl schovaný v chladicí tašce a umístěný vedle dveří metra.

Svědek z místa potvrdil agentuře Reuters, že ve stanici jsou zranění lidé a panika. Podle bulvárního listu The Sun jsou zraněných zhruba dvě desítky.

Několik cestujících má popálené obličeje, napsala londýnská verze deníku Metro. Podle listu mají někteří lidé i ohořelé vlasy, jiní se zranili během útěku z metra.

Další svědci popsali deníku Metro, že nejprve kbelík začal hořet a ozvala se silná exploze. Následně soupravu zaplnil dým.

Na detailních fotografiích nádoby je vidět, že z ní vedou kabely. Příčina exploze je nicméně zatím nejasná.

Někteří lidé prý z metra vyskákali okny. Na snímcích jsou vidět i pohozené kabelky a batohy.

Londýnská policie odmítla incident komentovat. Pouze vydala varování, aby se lidé stanici Parsons Green vyhnuli.

Doprava v oblasti je částečně přerušena.

Na místě jsou záchranáři a ozbrojení policisté.

Zraněná žena u stanice Parsons Green v Londýně, kde došlo k výbuchu.
Zraněná žena u stanice Parsons Green v Londýně, kde došlo k výbuchu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Břečka dal první gól za Kasimpasu a poprvé v turecké lize vyhrál

Obránce Tomáš Břečka vstřelil první gól za Kasimpasu, kam přestoupil v lednu z Jablonce. Český fotbalista otevřel skóre dnešního utkání turecké ligy proti Denizlisporu, nad kterým jeho tým zvítězil 2:0. Pro Břečku to byla první výhra v soutěži, které se dočkal na šestý pokus. Dosud se mohl s Kasimpasou radovat z vítězství pouze v jednom pohárovém utkání.

Břečka se trefil ve 22. minutě. Po standardní situaci jeho hlavičku gólman Denizlisporu ještě vyrazil, ale na dorážku českého stopera už nestačil.

Kasimpasa, které chyběl zraněný David Pavelka, vyhrála v ligové soutěži poprvé od 14. prosince po sedmi zápasech. Na předposledním místě tabulky ztrácí dva body na 15. příčku, která zajišťuje záchranu.

Zdroj: ČTK
Další zprávy