V londýnském metru vybuchla bílá nádoba, podle médií mají cestující popálené obličeje

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 15. 9. 2017 10:52
V metru na západě Londýna došlo k výbuchu. Britský deník Metro uvádí, že v jedné ze souprav explodovala bílá nádoba a několik lidí má popálené obličeje. Londýnská policie vydala varování, aby se lidé vyhnuli stanici Parsons Green. Poblíž zastávky jsou záchranáři, na místě zasahují ozbrojení policisté. Metro v oblasti přestalo jezdit.
V londýnském metru vybuchla bílá nádoba. Teroristický útok zachytili svědci na mobily | Video: instagram/poppybell, Reuters, twitter/EdzJohnson, instagram/justinwolfe9, instagram/jadeseablue, instagram/samsaintjones

Londýn - Ve vlaku londýnského metra došlo v pátek k explozi. Několik lidí je zraněných.

Incident se odehrál ve stanici Parsons Green na západě Londýna. V soupravě metra vybuchl bílý kbelík, který byl schovaný v chladicí tašce a umístěný vedle dveří metra.

Svědek z místa potvrdil agentuře Reuters, že ve stanici jsou zranění lidé a panika. Podle bulvárního listu The Sun jsou zraněných zhruba dvě desítky.

Několik cestujících má popálené obličeje, napsala londýnská verze deníku Metro. Podle listu mají někteří lidé i ohořelé vlasy, jiní se zranili během útěku z metra.

Další svědci popsali deníku Metro, že nejprve kbelík začal hořet a ozvala se silná exploze. Následně soupravu zaplnil dým.

Na detailních fotografiích nádoby je vidět, že z ní vedou kabely. Příčina exploze je nicméně zatím nejasná.

Někteří lidé prý z metra vyskákali okny. Na snímcích jsou vidět i pohozené kabelky a batohy.

Londýnská policie odmítla incident komentovat. Pouze vydala varování, aby se lidé stanici Parsons Green vyhnuli.

Doprava v oblasti je částečně přerušena.

Na místě jsou záchranáři a ozbrojení policisté.

Zraněná žena u stanice Parsons Green v Londýně, kde došlo k výbuchu.
Zraněná žena u stanice Parsons Green v Londýně, kde došlo k výbuchu. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Důvěra v ekonomiku po pěti měsících klesla. Lidé se čím dál více bojí nezaměstnanosti

Důvěra v českou ekonomiku po pětiměsíčním růstu v říjnu klesla meziměsíčně o 4,5 bodu na 86,4 bodu. Snížila se hlavně důvěra spotřebitelů, u nichž indikátor klesl o 11,6 bodu. Po jarním propadu je to druhý nejvyšší pokles od začátku sledování. Důvodem je pandemie koronaviru a s ní související opatření. Nižší je i důvěra u podnikatelů. V pondělí o tom informoval Český statistický úřad (ČSÚ).

Průzkum se uskutečnil od 1. do 19. října. Vzhledem k tomu, jak dynamicky se situace v posledních dnech vyvíjí, promítla se aktuálně platná opatření do odpovědí pouze částečně, upozornili statistici.

Hodnota důvěry spotřebitelů je nyní na 86 bodech, níže byla naposledy v dubnu. "Oproti září se lidé mnohem více obávají zhoršení celkové ekonomické situace a vlastní finanční situace. Velká většina respondentů se rovněž obává růstu nezaměstnanosti," uvedl vedoucí oddělení konjunkturálních průzkumů ČSÚ Jiří Obst.

Zdroj: ČTK
Další zprávy