Merkelová: Trumpův tweet o migraci v Německu? Statistika mluví sama za sebe

ČTK ČTK
19. 6. 2018 17:48
Německá statistika kriminality mluví sama za sebe, uvedla kancléřka Angela Merkelová v reakci na pondělní tweet amerického prezidenta Donalda Trumpa, který kritizoval německou vládu a tvrdil, že v zemi stoupá zločinnost. Více na dříve nezvyklá slova ze strany jednoho z nejbližších spojenců Německa reagovat nechtěla. Trump na Twitteru komentoval migrační debatu v Německu a kritizoval Evropu, že dovolila uprchlíkům, aby "násilně" změnili její kulturu. "Německý lid se obrací proti svému vedení," napsal mimo jiné. Merkelová na jeho slova nejprve vůbec nereagovala, poté byla její odpověď na novinářský dotaz velmi stručná.
Angela Merkelová.
Angela Merkelová. | Foto: Reuters
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Auto jedoucí v protisměru způsobilo na D7 nehodu, jeden mrtvý

Dálnici D7 uzavřela na 12. kilometru ve směru na Slaný hromadná nehoda šesti aut. Nehodu zavinilo auto jedoucí v protisměru, řidič tohoto vozu při nehodě zemřel. Informace o případných dalších zraněných zatím nejsou k dispozici, řekla ČTK policejní mluvčí Michaela Richterová.

Policie obdržela podle Richterové před 21:15 na tísňovou linku nejdříve oznámení, že na dálnici jede auto v protisměru. "Minutu na to došlo k dopravní nehodě šesti vozidel. Řidič, co jel v protisměru, na místě zemřel," řekla Richterová.

Dálnice je v místě uzavřena, policie dopravu odklání na devátém kilometru na Bouchalku, zpět se mohou řidiči vracet na 18. kilometru u Knovíze.

Další zprávy