Přibývá dávek i naočkovaných. Porovnejte si, jak Evropa nasazuje vakcínu proti covidu

Helena Truchlá Denis Chripák Helena Truchlá, Denis Chripák
19. 1. 2021 5:30
Země Evropské unie od konce loňského roku očkují své obyvatele proti nemoci covid-19, aby mohly brzy zrušit přísná opatření. Kvůli pomalému a zmatenému rozjezdu očkování čelí kritice český premiér Andrej Babiš, ale také německý ministr zdravotnictví. Naopak dobře si v rámci EU vedou Dánsko nebo Malta. Podívejte se na srovnání.

Kolik už jednotlivé země EU rozdaly očkovacích dávek?

Srovnání zahrnuje jen členské státy Evropské unie. Ty totiž podléhají jednotnému procesu schvalování očkovací látky a vakcínu prostřednictvím společného unijního systému také nakupují. Některé země si nicméně zajistily i dodávky navíc, jen pro sebe. Údaje o počtu dávek i zcela naočkovaných lidí zveřejňuje každý stát sám a jindy, vždy proto uvádíme datum jejich poslední aktualizace. Česká čísla se obnovují nepravidelně, oficiálně je úřady zveřejňují jednou týdně, vždy ve čtvrtek.

-
Počet očkovaných(1 či 2 dávky vakcíny) - %
-
Počet plně očkovaných(2 dávky vakcíny) - %
-
Počet očkovaných jednou dávkou -
Počet užitých dávek vakcíny celkem -
Počet užitých dávek vakcíny na 100 lidí -
Datum aktualizace za danou zemi: -
0 %
- %
žádná data
Albánie Belgie Bělorusko Bosna a Hercegovina Bulharsko Černá Hora Česko Dánsko Estonsko Finsko Francie Chorvatsko Irsko Itálie Kosovo Kypr Litva Lotyšsko Lucembursko Maďarsko Makedonie Malta Moldavsko Německo Nizozemsko Norsko Polsko Portugalsko Rakousko Řecko Rumunsko Rusko Slovensko Slovinsko Španělsko Srbsko Švédsko Švýcarsko Turecko Ukrajina Velká Británie Island

Zdroj: Our World in Data | Aktualizováno:

ZeměPodíl očkovaných (1 nebo 2 dávkami) na počtu obyvatel

Pozn.: Aby byl člověk imunní proti nemoci covid-19, musí dostat dvě dávky. Vyplývá to z povahy vakcín, které jsou nyní v EU k dispozici. Údaje o počtu lidí, kteří jsou už zcela naočkovaní, zatím zveřejňují jen vybrané státy. Údaje z Rakouska mohou být podle informací tamních médií nadhodnocené, v tomto i ve všech dalších případech ale grafika vychází z oficiálních dat zdravotnických autorit v každé zemi. 

 

Právě se děje

Další zprávy