reklama
 
 

Manažer vyšetřované banky zemřel. Vyskočil z okna

7. 3. 2013
Banka je podezřelá z korupce a falšování účetnictví

Řím - David Rossi, vysoký představitel skandály stíhané italské banky Monte dei Paschi, ve čtvrtek spáchal sebevraždu skokem z okna v sídle banky v Sieně. S odvoláním na italské sdělovací prostředky o tom informovala agentura AFP.

Dům Rossiho, jenž působil jako šéf pro komunikaci peněžního ústavu, před deseti dny prohledali vyšetřovatelé v souvislosti s pátráním po stovkách milionů eur zmizelých z účtů banky. Proti Rossimu ale nebyla vznesena žádná obvinění.

Rossi podle dostupných informací vyskočil z okna v paláci Rocca Salimbeni, budově ze 14. století, v níž banka v italském městě Siena sídlí. Záchranáři už mu nedokázali pomoct.

Monte dei Paschi, která je údajně nejstarší bankou na světě a třetí největší v Itálii, je v posledních týdnech v centru pozornosti italské veřejnosti, finančníků i politiků. Banka prodělala na obchodech s deriváty stovky milionů eur a vyšetřování naznačuje, že mohla být zapletena do korupce a falšování účetnictví.

Skandál vyplaval na světlo v souvislosti s akvizicí banky Antonveneta, za kterou Monte dei Paschi na začátku globální finanční krize zaplatila devět miliard eur (asi 227 miliard korun).

autor: ČTK | 7. 3. 2013

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama