Lupiči v Berlíně přepadli opancéřovaný vůz s penězi. Z místa ujeli a stříleli

ČTK ČTK
19. 10. 2018 10:42
Ozbrojení lupiči v pátek ráno v centru Berlína přepadli transport s penězi a s kořistí ujeli. Po policejním voze, který je pronásledoval, stříleli. Berlínská policie na Twitteru uvedla, že při incidentu nebyl nikdo zraněn. Lupiči vůz přepadli na náměstí Alexanderplatz, které je podle deníku Bild pod neustálým policejním dohledem. Pachatelé z místa činu ujeli ve dvou autech, s jedním ale později havarovali a dále pokračovali v jednom voze. Osud lupičů není znám, v oblasti ve velkém počtu zasahují policisté. Rovněž není jasné, kolik peněz bylo ukradeno. Podle zveřejněných snímků je očividné, že lupičům se do opancéřovaného vozu pro transport hotovosti podařilo násilně dostat zadními dveřmi.
Ilustrační foto.
Ilustrační foto. | Foto: iStock
 

Právě se děje

před 42 minutami

Obcím i krajům stoupl přebytek rozpočtu, Schillerová kritizovala nedostatek investic

Obce loni hospodařily s přebytkem 25,5 miliardy korun a kraje s přebytkem 5,8 miliardy korun. Předloni obce vykázaly přebytek 8,3 miliardy korun a kraje 82 milionů korun. Celkově tak hospodaření územních rozpočtů včetně dobrovolných svazků obcí loni skončilo s přebytkem 31,7 miliardy korun, zatímco o rok dříve to bylo 8,8 miliardy korun.

"Finance obcí a krajů jsou ve skvělé kondici. Jejich hospodaření skončilo již osmým rokem po sobě v přebytku. (…) Celkové příjmy samospráv dlouhodobě rostou. Na tom mají největší zásluhu daňové příjmy," uvedla ministryně financí Alena Schillerová (za ANO).

Méně příznivou zprávou podle ní jsou ale údaje o investicích samospráv. "Loni sice kraje a obce proinvestovaly dohromady téměř 124 miliard korun, stále to ale bylo o 30 procent méně, než kolik si naplánovaly," dodala.

Celkové příjmy územních rozpočtů loni vzrostly o 61,5 miliardy korun na 594,1 miliardy korun a celkové výdaje o 38,6 miliardy na 562,4 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy