Vražda má v zemi velkou odezvu, zasáhla i do vyjednávání o budoucnosti Libye, která se tento týden vedou v sousedním Tunisku, píše agentura Reuters.
"Barasíová veřejně hovořila o případech údajného napadení a znásilnění žen v Benghází, do nichž podle ní byli zapleteni členové ozbrojených skupin v Benghází, podezírala je i z finančních podvodů," řekla v rozhovoru s Reuters Hanan Salahová z organizace Human Rights Watch.
V pondělí na sociálních sítích Barasíová uvedla, že chce zveřejnit informace o korupci přímo v rodině polního maršála Chalífy Haftara. Živě vysílala ještě několik minut před vraždou. Podle organizace Amnesty International dostala výhružku smrtí ona i její dcera.
V tuniské metropoli v pondělí pod záštitou OSN započala mírová jednání znesvářených libyjských frakcí. Mají ukončit politický chaos, který zemi zachvátil po svržení diktátora Muammara Kaddáfího v roce 2011, a připravit cestu k prezidentským a parlamentním volbám.
Před více než rokem ozbrojená skupina v Benghází unesla poslankyni Siham Sergewaovou poté, co kritizovala Haftarův útok na Tripolis. Politička se podle AFP doposud nenašla.