Letoun s makedonským premiérem musel nouzově přistát

ČTK ČTK
21. 5. 2015 23:11
Nikdo na palubě stroje typu Learjet 60 nebyl zraněn a příčina technické závady se vyšetřuje.
Protesty proti makedonské vládě ve Skopje, ilustrační foto.
Protesty proti makedonské vládě ve Skopje, ilustrační foto. | Foto: Reuters

Curych (Švýcarsko) - Vládní letoun s makedonským premiérem Nikolou Gruevskim na palubě dnes musel kvůli dekompresi nouzově přistát v Curychu při návratu ze Štrasburku. Mluvčí makedonské vlády Aleksandar Gjorgjev agentuře AP řekl, že nikdo na palubě stroje typu Learjet 60 nebyl zraněn a příčina technické závady se vyšetřuje.

Svědci události uvedli, že před poklesem tlaku slyšeli hluk. Pilot klesl na nižší letovou hladinu, a když se tlak v letadle nepodařilo vrátit na normální úroveň, požádal o možnost přistání na nejbližším letišti, jímž v danou chvíli bylo to curyšské. Konzervativní ministerský předseda se pak měl do Skopje vrátit jiným strojem.

Gruevski ve Štrasburku vedl rozhovory s předákem levicové opozice Zoranem Zajevem ve snaze vyřešit jednu z nejhlubších politických krizí v zemi od jejího osamostatnění v roce 1991. Rozhovorům přihlíželo také několik členů Evropského parlamentu a Evropské komise.

V roce 2004 poblíž bosensko-hercegovského Mostaru havaroval letoun s makedonským prezidentem Borisem Trajkovským, který při nehodě zahynul společně s dalšími osmi pasažéry a dvěma členy posádky.

 

Pokud jste v článku zaznamenali chybu nebo překlep, dejte nám, prosím, vědět prostřednictvím kontaktního formuláře. Děkujeme!

Právě se děje

Další zprávy