Obrazem: Makedonské město znovu prožilo hrůzu etnické války

Obrazem: Makedonské město znovu prožilo hrůzu etnické války
Při víkendových násilnostech v severomakedonském městě Kumanovo zemřelo osm  policistů a čtrnáct ozbrojenců. Další desítky lidí utrpěly zranění.
Mluvčí ministerstva vnitra doplnil, že během zásahu proti "teroristům ohrožujícím občany Makedonie" bylo raněno dalších 37 policistů.
Vláda ve Skopje nicméně neřekla, kdo byli ozbrojenci, se kterými speciální policejní síly v Kumanovu bojovaly.
Místní média tvrdí, že jde o bývalé členy Kosovské osvobozenecké armády (UÇK), která v minulosti stála v čele ozbrojeného boje albánskojazyčného obyvatelstva Kosova za nezávislost na Srbsku.
Foto: Reuters
Reuters Martin Novák Reuters, Martin Novák
11. 5. 2015 18:29
Odejděte, vyzvala policie civilisty z Kumanova. Při zásahu proti ozbrojencům přišlo o život nejméně 22 lidí. Fotografie svědčí o tom, že ve městě se odehrály těžké boje.

Kumanovo - Při víkendových násilnostech v severomakedonském městě Kumanovo zemřelo osm policistů a čtrnáct ozbrojenců.

Místní média tvrdí, že šlo o bývalé členy Kosovské osvobozenecké armády (UÇK), která v minulosti stála v čele ozbrojeného boje albánskojazyčného obyvatelstva Kosova za nezávislost na Srbsku.

Makedonská prokuratura sdělila, že při operaci v Kumanovu bylo zadrženo a dnes obviněno z terorismu 30 lidí. Upřesnila přitom, že 18 jich pochází z Kosova, 11 jsou občané Makedonie, z nichž dva žijí v Kosovu, a jeden je Albánec žijící v Německu.

Snímky z místa vyvolávají vzpomínky na občanskou válku z let 1999 až 2001.

 

Právě se děje

před 5 minutami

Stát si od pražského letiště vybere větší dividendu. Investice to prý neohrozí

Stát si vybere od ziskového Letiště Praha dividendu za loňský rok 1,66 miliardy korun. Je to o více než polovinu více, než původně navrhovalo letiště. Upozornil na to server E15.cz. Následně to potvrdil mluvčí letiště Roman Pacvoň. Podle letiště výše vybrané dividendy neohrozí chystané investice. Loni letiště vyplatilo státu dividendu kolem 350 milionů korun, předloni naopak 2,5 miliardy korun.

Zdroj: ČTK
Další zprávy