reklama
 
 

Letadlová loď USA cvičila tři dny s loděmi Japonska a Indie. Zlepšení dovedností, říká námořnictvo

7. 11. 2017 7:58
V Japonském moři proběhlo vojenské cvičení, kterého se zúčastnila japonská a indická loď i americká letadlová loď. Podle námořních sil cvičení pomohlo zlepšit bojové schopnosti a prohloubit spolupráci s Indií.

Tokio - Americká letadlová loď USS Ronald Reagan se v Japonském moři zúčastnila třídenního cvičení s vojenskými loděmi Japonska a Indie. O manévrech, které skončily v pondělí, informovalo japonské námořnictvo. Cvičení se uskutečnilo v době, kdy prezident USA Donald Trump navštívil Japonsko. V úterý Trump, jehož ústředním tématem asijského turné je situace v KLDR, přicestoval do Jižní Koreje.

"Cvičení pomohlo zlepšit bojové dovednosti a prohloubit spolupráci s Indií," citoval Reuters z prohlášení japonských námořních sil.

Loď USS Ronald Reagan s výtlakem přes 100 tisíc tun a se zhruba 70 bojovými letouny na palubě je nejsilnější vojenskou lodí v Asii, poznamenal Reuters. Manévrů s ní se zúčastnila dvě indická vojenská plavidla a také japonský torpédoborec.

V pondělí americká média informovala, že USA v západním Tichomoří v nadcházejících dnech chystají výjimečné cvičení tří svých letadlových lodí, konkrétně jde o svazy letadlových nosičů USS Ronald Reagan, USS Theodore Roosevelt a USS Nimitz.

autor: ČTK | 7. 11. 2017 7:58

Související

  Pokračujte dál

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama
  reklama