reklama
 
 

Advokát nechce dále zastupovat Radovana Krejčíře. Nezaplatil mi, postěžoval si

4. 7. 2016
Cliff Alexander je již čtvrtým advokátem, který si stěžuje na nespolehlivost plateb od Radovana Krejčíře. Pohrozil proto, že jej přestane zastupovat v případu české žádosti o Krejčířovo vydání do České republiky. Podnikatel, který byl v Česku odsouzen mimo jiné k 15 letům vězení za daňový únik, od roku 2007 žije v Jihoafrické republice, kam uprchl a kde je od roku 2013 ve vazbě.

Johannesburg - Advokát uprchlého českého podnikatele Radovana Krejčíře pohrozil, že jej přestane zastupovat v případu české žádosti o Krejčířovo vydání, protože nedostal za své služby od klienta zaplaceno.

V pondělí to napsal zpravodajský server IOL, podle kterého to může vést k dalším průtahům v této soudní kauze.

Soudní přelíčení ohledně vydání stíhaného Krejčíře mělo pokračovat minulý čtvrtek, ale bylo odloženo, protože se Krejčíř nedostavil kvůli zmatku s řešením jiné kauzy. Odložené stání se má uskutečnit 7. července za účasti Krejčíře a jeho advokáta Cliffa Alexandera. Ten je už čtvrtým advokátem, který si stěžuje na nespolehlivost plateb od Krejčíře.

Server The Star také zjistil, že tamní úřady podporují žádost o vydání, protože už podle nich odpadl hlavní Krejčířův argument proti tomuto kroku. Krejčíř původně žádal o status uprchlíka. Tento proces je zdlouhavý a Krejčířovi advokáti ho využívali k odkladům při projednávání klientova vydání.

"Podle zdrojů blízkých případu ale Krejčíř žádost o status uprchlíka stáhl," uvedl server.

Jihoafrický soud nyní podle zdrojů The Star posoudí žádost české vlády o Krejčířovo vydání. Pokud žádosti vyhoví, bude na ministrech spravedlnosti ČR a JAR, aby se dohodli, zda Krejčíř bude před návratem do vlasti muset v JAR projít všemi soudními procesy, ve kterých čelí obviněním z různých zločinů.

Krejčíř v roce 2005 uprchl z České republiky během domovní prohlídky své vily. Od roku 2007 žije v JAR, od listopadu 2013 je ve vazbě. V JAR přitom čelí řadě obvinění.

Až k verdiktu v JAR zatím dospěl pouze jeden Krejčířův případ. V něm podnikatel dostal 35 let vězení za únos a mučení Bhekiho Lukheleho, bratra drogového dealera, který údajně zmizel i s 25 kilogramy pervitinu. V Česku byl Krejčíř mezitím odsouzen k 15 rokům vězení za více než půlmiliardový daňový únik, snahu o vytunelování státního podniku Čepro, přípravu vraždy celníka a další trestné činy.

autor: ČTK | 4. 7. 2016

Související

  Hlavní zprávy

  reklama
  reklama
  reklama
  Komerční sdělení
  reklama

  Sponzorované odkazy

  reklama