Marian Kotleba ze slovenské krajní pravice bude kandidovat na prezidenta

Zahraničí Zahraničí
Aktualizováno 31. 5. 2018 14:35
Bývalý hejtman Banskobystrického kraje a předseda krajně pravicové strany ĽSNS Marian Kotleba bude kandidovat na slovenského prezidenta. Ve čtvrtek to sdělil na tiskové konferenci v sídle své strany v Banské Bystrici. Prezidentské volby mají proběhnout na jaře 2019. Andrej Kiska, současná hlava státu, v polovině května oznámil, že se o prezidentské křeslo znovu ucházet nebude. Kandidaturu už oznámilo i několik dalších slovenských osobností, mezi nimi například vědec Robert Mistrík. Kandidáti potřebují pro nominaci podporu nejméně patnácti poslanců Národní rady SR nebo získat aspoň 15 tisíc podpisů od občanů. Kotleba bude kandidovat jako občanský kandidát, čeká ho tedy shánění podpisů.
Marian Kotleba.
Marian Kotleba. | Foto: ČTK
 

Právě se děje

před 2 hodinami

Stříbrný koulař z MČR Vilímek dostal za doping čtyřletý trest

Koulař Tomáš Vilímek přišel kvůli dopingu o stříbrnou medaili z mistrovství republiky. Dvaadvacetiletý atlet Spartaku Třebíč užil zakázaný steroid drostanolon, byl diskvalifikován a antidopingový výbor mu udělil čtyřletý zákaz činnosti. Informovala o tom Česká televize.

Vilímek prohrál na srpnovém mistrovství republiky v Plzni pouze s Martinem Novákem, který jako jediný překonal hranici 18 metrů. V nových výsledcích se na druhé místo koulařské soutěže posunul Ladislav Prášil a na bronzovou pozici Marek Bárta.

Vilímek se letos zlepšil na 17,98 metru, druhý byl i na Odložilově memoriálu. Dopingový trest mu vyprší na konci srpna roku 2024.

Zdroj: ČTK
Další zprávy