Konec karantény ve Wu-chanu: Město se probouzí, dojatí lidé odjíždí k příbuzným

Konec karantény ve Wu-chanu: Město se probouzí, dojatí lidé odjíždí k příbuzným
Přes dva měsíce byl Wu-chan odříznutý od zbytku Číny. Od středeční půlnoci se obnovilo dopravní spojení s okolím.
Karanténa se ale uvolňovala postupně. Na snímku obyvatelé nakupují rýži od sousedů z uzavřené čtvrti.
Ve Wu-chanu žije asi 11 milionů obyvatel. Před uvalením karantény z něj ale podle médií stihla asi polovina lidí odcestovat. V únoru vnímali přísnou karanténu místní lidé jako přehnané opatření.
Jen ve Wu-chanu se podle oficiálních statistik nakazilo přes 50 tisíc lidí a více než 2500 jich zemřelo. Čínské úřady se nyní obávají druhé vlny epidemie, takže i přes uvolnění opatření vyzývají místní obyvatele, aby raději Wu-chan a celou provincii Chu-pej neopouštěli, pokud to není naprosto nezbytné.
Foto: Reuters
ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
8. 4. 2020 14:22
Přes dva měsíce bylo čínské město Wu-chan, odkud se v lednu začal šířit nový koronavirus, zcela uzavřené. Peking uvalil na jedenáctimilionové město 23. ledna karanténu, úřady ji uvolnily až ve středu. Pomalu se obnovuje doprava, obchod a otevírají se továrny. Desetitisíce obyvatel město zase opouštějí.
 

Právě se děje

před 55 minutami

Kvalifikací v Ruce prošla trojice českých skokanů. Sakala spadl

Trojnásobné zastoupení budou mít čeští skokani na lyžích v druhém závodu sezony Světového poháru ve finské Ruce. Po neúspěšné kvalifikaci minulý týden ve Wisle si dnes na severu Evropy postup do závodu zajistili Čestmír Kožíšek, Viktor Polášek a Vojtěch Štursa.

Kožíšek obsadil výkonem 112,5 metru 20. místo, Polášek doletěl o půl metru dál, bodově mu to ale stačilo na umístění o sedm příček níž. Štursa proklouzl do postupové padesátky s výkonem 96,5 m jako poslední. Neuspěl Filip Sakala, který neustál doskok a po pádu skončil šedesátý.

Kvalifikaci ovládl Polák Dawid Kubacki, jenž výkonem 135,5 metru předvedl nejdelší skok dne. Vítěz úvodního závodu SP ve Wisle Němec Markus Eisenbichler byl šestý.

Zdroj: ČTK
Další zprávy