Keňa zavře hranice cestujícím ze zemí s ebolou

ČTK Zahraničí ČTK, Zahraničí
16. 8. 2014 20:54
Státní letecká společnost Kenya Airways oznámila, že od středy ruší spojení s těmito zeměmi na západě afrického kontinentu.
Foto: Reuters

Nairobi - Keňa od příští středy uzavře své hranice pro lidi cestující ze zemí nejvíce zasažených ebolou - z Guineje, Libérie a Sierry Leone. S odvoláním na keňské úřady o tom informovala agentura AFP.

Státní letecká společnost Kenya Airways zase oznámila, že od středy ruší spojení s těmito zeměmi na západě kontinentu.

Přestože Keňa leží na východě, a tudíž poměrně daleko od oblasti nynější epidemie, patří mezi nejohroženější státy, pokud jde o další šíření viru. Letiště v Nairobi je totiž důležitým africkým leteckým uzlem a přijímá i lety ze západu Afriky.

Světová zdravotnická organizace (WHO) v pátek informovala, že počet obětí epidemie krvácivé horečky v západní Africe vzrostl na 1145.

Organizace Lékaři bez hranic (MSF) odhadla, že potrvá asi šest měsíců, než se podaří dostat současnou epidemii pod kontrolu.

 

Právě se děje

před 7 minutami

V liberecké nemocnici zemřel muž zraněný při výbuchu v Hamru

Kvůli úternímu neštěstí v provozovně likvidace nebezpečných odpadů firmy Purum v Hamru na Jezeře na Českolipsku přišel o život jeden člověk. Dnes zemřel muž hospitalizovaný v Liberci. Řekl to mluvčí nemocnice Václav Řičář. "Zemřel na následky svých zranění," uvedl Řičář. Zranění utrpěl při výbuchu po nečekané chemické reakci spojené s únikem škodlivin do ovzduší.

Zdroj: ČTK
před 58 minutami

Trump slíbil, že ještě před volbami zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku

Americký prezident Donald Trump slíbil, že před prezidentskými volbami v roce 2020 zveřejní "finanční hlášení" o svém majetku. Šéf Bílého domu to ve čtvrtek napsal na Twitteru. Zda to bude daňové přiznání, které Trump vytrvale odmítá publikovat a kvůli němuž ho žalují opoziční demokraté, není z prezidentova tweetu zřejmé.

Opozice, usilující o prosazení ústavní žaloby prezidenta kvůli takzvané ukrajinské kauze, vede proti Trumpovi boj hned na několika frontách. Jednou z nich jsou právě daňová přiznání, jejichž zveřejnění sice americké zákony prezidentům nenařizují, ale od dob Richarda Nixona je to v USA běžné. Trump se dosud hájil tím, že jeho majetek je auditován.

Zdroj: ČTK
Další zprávy