Kauza filmového magnáta Weinsteina nabírá na obrátkách. O obtěžování mluví Paltrowová, Jolie a další

ČTK ČTK
11. 10. 2017 7:41
Na povrch vyplouvají stále nové výpovědi proti filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi, který je podezřelý ze sexuálního obtěžování žen. O svých zkušenostech se spoluzakladatelem společnosti Miramax promluvily i hvězdné herečky jako Gwyneth Paltrowová nebo Angelina Jolie. Vůbec poprvé kauzu komentovala někdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonová.
Hollywoodská herečka Gwyneth Paltrowová.
Hollywoodská herečka Gwyneth Paltrowová. | Foto: Reuters

New York - Filmového producenta Harveyho Weinsteina, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen, obvinily z nevhodného chování další herečky, mimo jiné Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie. Italská herečka Asia Argentová listu The New Yorker sdělila, že Weinstein ji před 20 lety násilím přinutil k sexu.

Své zděšení z Weinsteinovy kauzy v úterý podle agentury AP vyslovila někdejší první dáma USA a neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, která od producentovy rodiny v minulosti přijala finanční dary.

Jeden z nejmocnějších mužů Hollywoodu podle médií i podle prohlášení hereček sexuálně obtěžoval ženy dlouhodobě.

Sám Weinstein, který je spoluzakladatelem produkční a distribuční firmy Miramax, k obviněním uvedl, že si uvědomuje, že jeho chování v minulosti způsobilo mnoho bolesti a že se za to omlouvá.

S novým tvrzením v úterý přišla Argentová, která uvedla, že ji Weinstein k sexu přinutil v roce 1997 na jednom večírku Miramaxu ve Francii.

Odmítnout se ho tehdy bála ze strachu, že by ji zničil.

"Být obětí s sebou nese pocit odpovědnosti," řekla s tím, že kdyby byla silnou ženou, tak by ho nakopla do rozkroku a utekla. "Neudělala jsem to, proto se cítím odpovědná," dodala.

Paltrowová prohlásila, že se ji Weinstein na začátku její kariéry snažil přimět k masáži a že se jí později zastal její tehdejší přítel Brad Pitt.

Také Jolie oznámila, že má z mládí s producentem špatné zkušenosti, proto s ním odmítla spolupracovat a varovala před ním i ostatní.

Clintonová na Twitteru vydala prohlášení, ve kterém vyslovila šok a zděšení z chování, které ženy Weinsteinovi přisuzují. "Jejich odvaha a podpora ostatních jsou důležité proto, abychom pomohli takové chování zastavit," uvedla s tím, že popisované jednání producenta nelze tolerovat.

AP poznamenala, že v prohlášení se Clintonová nijak nezmínila o faktu, že od Weinsteinovy rodiny získala desítky tisíc dolarů na kampaň.

Peníze od něj obdržel také někdejší prezident Barack Obama. Ten se zatím ke kauze nevyjádřil.

Šikana podřízených ze strany režisérů a hereckých hvězd je nedílnou součástí kánonu kinematografie, tvrdí redaktor Aktuálně.cz Martin Svoboda. | Video: Martin Svoboda
 

Právě se děje

před 59 minutami

Požár haly v pražském Braníku si vyžádal škodu deset milionů

Pondělní požár haly v Modřanské ulici v Praze si vyžádal škodu zhruba deset milionů korun. Příčiny vzniku požáru zatím nejsou známy. Zraněn nebyl při požáru nikdo. Vyplývá to z informací na webu hasičů. S likvidací ohně se hasiči v pondělí potýkali 13 hodin. V úterý dopoledne se na místo vrátí vyšetřovatelé.

K požáru zděné haly v pražském Braníku, kde bylo uskladněno různé zboží včetně oblečení nebo nábytku, vyjížděli hasiči před 06:00. Ještě ráno se propadla střecha objektu a k hořícímu materiálu se hasiči dostávali jen obtížně. Zásah proto trval dlouho. Už po ránu byl oheň podle informací pražských hasičů pod kontrolou, hasiči pak ale ještě vyhledávali skrytá ohniska. Až kolem 19:00 hasiči oznámili, že všechny jednotky z místa odjíždějí.

Požár v pondělí zastavil na několik hodin automobilovou i tramvajovou dopravu. Až před 15:00 byla Modřanská ulice znovu zcela průjezdná.

Zdroj: ČTK
Další zprávy