Kauza filmového magnáta Weinsteina nabírá na obrátkách. O obtěžování mluví Paltrowová, Jolie a další

ČTK ČTK
11. 10. 2017 7:41
Na povrch vyplouvají stále nové výpovědi proti filmovému producentovi Harveymu Weinsteinovi, který je podezřelý ze sexuálního obtěžování žen. O svých zkušenostech se spoluzakladatelem společnosti Miramax promluvily i hvězdné herečky jako Gwyneth Paltrowová nebo Angelina Jolie. Vůbec poprvé kauzu komentovala někdejší ministryně zahraničí Hillary Clintonová.
Hollywoodská herečka Gwyneth Paltrowová.
Hollywoodská herečka Gwyneth Paltrowová. | Foto: Reuters

New York - Filmového producenta Harveyho Weinsteina, který čelí obvinění ze sexuálního obtěžování žen, obvinily z nevhodného chování další herečky, mimo jiné Gwyneth Paltrowová či Angelina Jolie. Italská herečka Asia Argentová listu The New Yorker sdělila, že Weinstein ji před 20 lety násilím přinutil k sexu.

Své zděšení z Weinsteinovy kauzy v úterý podle agentury AP vyslovila někdejší první dáma USA a neúspěšná prezidentská kandidátka Hillary Clintonová, která od producentovy rodiny v minulosti přijala finanční dary.

Jeden z nejmocnějších mužů Hollywoodu podle médií i podle prohlášení hereček sexuálně obtěžoval ženy dlouhodobě.

Sám Weinstein, který je spoluzakladatelem produkční a distribuční firmy Miramax, k obviněním uvedl, že si uvědomuje, že jeho chování v minulosti způsobilo mnoho bolesti a že se za to omlouvá.

S novým tvrzením v úterý přišla Argentová, která uvedla, že ji Weinstein k sexu přinutil v roce 1997 na jednom večírku Miramaxu ve Francii.

Odmítnout se ho tehdy bála ze strachu, že by ji zničil.

"Být obětí s sebou nese pocit odpovědnosti," řekla s tím, že kdyby byla silnou ženou, tak by ho nakopla do rozkroku a utekla. "Neudělala jsem to, proto se cítím odpovědná," dodala.

Paltrowová prohlásila, že se ji Weinstein na začátku její kariéry snažil přimět k masáži a že se jí později zastal její tehdejší přítel Brad Pitt.

Také Jolie oznámila, že má z mládí s producentem špatné zkušenosti, proto s ním odmítla spolupracovat a varovala před ním i ostatní.

Clintonová na Twitteru vydala prohlášení, ve kterém vyslovila šok a zděšení z chování, které ženy Weinsteinovi přisuzují. "Jejich odvaha a podpora ostatních jsou důležité proto, abychom pomohli takové chování zastavit," uvedla s tím, že popisované jednání producenta nelze tolerovat.

AP poznamenala, že v prohlášení se Clintonová nijak nezmínila o faktu, že od Weinsteinovy rodiny získala desítky tisíc dolarů na kampaň.

Peníze od něj obdržel také někdejší prezident Barack Obama. Ten se zatím ke kauze nevyjádřil.

Šikana podřízených ze strany režisérů a hereckých hvězd je nedílnou součástí kánonu kinematografie, tvrdí redaktor Aktuálně.cz Martin Svoboda. | Video: Martin Svoboda
 

Právě se děje

před 1 hodinou

Manažery viněné kvůli tendrům na ministerstvu práce budou stíhat na svobodě

Policisté budou dva manažery viněné kvůli zadávacím řízením na veřejné zakázky ministerstva práce a sociálních věcí stíhat na svobodě. Ze zadržení je propustili. Informaci České televize potvrdil státní zástupce Zdeněk Matula. Kriminalisté po pondělním zásahu na ministerstvu zadrželi podle médií náměstka ekonomické sekce a sekce pro informační technologie Jana Baláče a vedoucího oddělení bezpečnosti ICT. Muže obvinili z pletich a přípravy zneužití pravomoci při zadání zakázky.

Zdroj: ČTK
Další zprávy